Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Biskup Adam Odzimek

Biskup pomocniczy

Urodził się 7 października 1944 r. w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 1969 r. 25 kwietnia 1985 r. został mianowany biskupem pomocniczym sandomiersko-radomskim i biskupem tytularnym Tadamata, a sakrę biskupią przyjął 12 maja 1985 r. Za motto swojej posługi biskupiej obrał słowa „Ne deficiant fides caritasque” („Aby wiara i miłość były mocne”). 25 marca 1992 r. został mianowany biskupem pomocniczym radomskim.

Doktor teologii i licencjat nauk biblijnych, wikariusz generalny, dziekan Kapituły Katedralnej św. Kazimierza i wykładowca Instytutu Teologicznego UKSW w Radomiu.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy