• facebook
 • rss
 • Za trud uczenia i wychowania

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 13.10.2012 15:10

  Obchodom przyświecała myśl Stanisława Witkiewicza: „Dobroć jest największym skarbem ludzkości, lecz dopiero dobroć i rozum tworzą człowieka”.

  Uroczystość odbyła się w sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. W jej trakcie 152 wyróżniających się nauczycieli otrzymało pamiątkowe dyplomy i nagrody w wysokości 3,5-4 tys. zł. Nagrody wręczał Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia i jego współpracownicy. Zebrani obejrzeli występy artystyczne uczniów szkoły muzycznej oraz formacji tanecznej CMG prowadzonej przez instruktora Cezarego Gruszkę.

  Galę w tej samej sali koncertowej dopełniło spotkanie przygotowane przez Dorotę Sokołowską, dyrektor radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty. Zasłużonym pedagogom wręczono medale przyznane przez Bronisława Komorowskiego, prezydenta RP.

  Złote Krzyże Zasługi otrzymali: Hanna Gniewek, nauczycielka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomiu i Marian Osiński, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.

  Srebrnymi Krzyżami Zasługi uhonorowani zostali: Tomasz Kiliańczyk i Ewa Pajestka – z III LO w Radomiu oraz Danuta Wasilewska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomiu.

  Brązowe Krzyże Zasługi otrzymały: Małgorzata Wachowicz z III LO w Radomiu, Grażyna Tuszyńska z PSP nr 3 w Radomiu, Małgorzata Molenda z III LO w Radomiu, Małgorzata Kornaszewska z PSP nr 3 w Radomiu, Małgorzata Fundowicz z  PG nr 13 w Radomiu oraz  Krystyna Brendel z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Radomiu.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół