• facebook
 • rss
 • Jest dla nas wzorem

  Marta Deka

  dodane 15.10.2012 09:05

  W parafiach organizowane były wieczornice i czuwania modlitewne. Na ulicach można było spotkać wolontariuszy, którzy kwestowali na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

    Uczniowie z PSP nr 34 czytali przed radomskim kościołem garnizonowym teksty Jana Pawła II
  Marta Deka/GN
  Już po raz 12. świętowaliśmy Dzień Papieski. Tym razem odbył się 14 października pod hasłem „Jan Paweł II – papież rodziny”. Dwa dni wcześniej uczniowie z radomskiej PSP nr 34 czytali przed kościołem garnizonowym w Radomiu teksty Jana Pawła II o rodzinie. – To są trudne teksty. W szkole robiliśmy z dziećmi próby, żeby je zrozumiały i lepiej przekazywały ich treść przechodniom – mówi ks. Tomasz Gaik, katecheta i wikariusz w parafii MB Miłosierdzia. Uczniowie kwestowali też na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która wspiera uzdolnioną młodzież i dzieci z ubogich rodzin. Stypendia w naszej diecezji otrzymuje około 100 osób. – To jest taki dobry odruch serca. Młodzi wiedzą, że są dzieci biedniejsze od nich, potrzebujące pomocy – dodaje katecheta.

    Program słowno-muzyczny, który wystawiła młodzież z radomskiej parafii Matki Odkupiciela, poświęcony był papieskiemu nauczaniu o rodzinie
  Marta Deka/GN

  12 października na ulicach Radomia kwestowali też uczniowie PSP nr 32 ze swoją katechetką, a jednocześnie przewodniczącą diecezjalnej komisji stypendialnej Ewą Mężyk, oraz stypendyści. Jedną ze stypendystek była Katarzyna Jaśkiewicz z Zakrzówka, dziś uczennica II LO im. Romualda Traugutta. Kasia jest uzdolniona muzycznie. Gra na skrzypcach i śpiewa. Stypendium otrzymuje już pięć lat. – Fundacja zmieniła mnie duchowo. Przede wszystkim sprawiły to letnie obozy. Spotyka się tam takich ludzi, których nie zapomni się do końca życia – mówi i dodaje: – Jan Paweł II jest dla nas przede wszystkim wzorem do naśladowania. Jego nauka dużo zmienia w naszym życiu. Chcemy ją przekazywać dalej. Kasia jest wdzięczna wszystkim, którzy zbierają i przekazują pieniądze na rzecz fundacji. – Liczy się każda złotówka, którą dostaniemy. Jest ona dla nas i naszych rodzin dużym wsparciem – mówi. Stypendystka chce rozwijać się muzycznie i pragnie studiować wokalistykę jazzową. Wierzy, że stypendium jej w tym pomoże. – To byłoby spełnienie moich marzeń – zapewnia.

   

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół