Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Odblaski od policjanta i księdza

Chodzi o poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. O pomoc poproszono proboszczów.

W parafiach na terenie Radomia i powiatu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu rozdawali opaski odblaskowe i zawieszki w ramach akcji "Chroń życie – załóż odblask”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Do noszenia odblasków, które mogą uratować życie, namawiali proboszczowie.

– Kampania kierowana jest głównie do osób starszych i mieszkańców małych miejscowości. Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, aby dla własnego dobra, korzystając z drogi po zmierzchu, mieli na sobie widoczne dla innych uczestników ruchu elementy odblaskowe. Prawidłowo noszone odblaski powinny być zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków i umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych – mówi Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu

Policjanci przypominali, że piesi są niechronionym uczestnikami ruchu drogowego, co znaczy, że w trakcie „zderzenia” z pojazdem nic ich nie chroni, przez co konsekwencje takiego wypadku są dla nich najczęściej tragiczne. Dzięki noszonym odblaskom stają się bardziej widoczni i bardziej bezpieczni.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy