• facebook
 • rss
 • Droga do niepodległości

  Marta Deka

  dodane 12.11.2012 19:11

  Podniosły nastrój i świetna zabawa udzieliły się wszystkim, a Katarzyna Łaniewska zatańczyła nawet z posłem Telusem opoczyńską poleczkę.

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w opoczyńskim kościele Podwyższenia Krzyża Świętego z inicjatywy posła Roberta Telusa odbył się Wieczór Patriotyczny.

  Spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją multimedialną przypominającą polską drogę do niepodległości. Po niej pieśni patriotyczne śpiewały dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie. Publiczności szczególnie przypadła do gustu ośmioletnia Natalka Badura, która wykonała między innymi utwór „Modlitwa” Bułata Okudżawy z gitarowym akompaniamentem Bartka Kurowskiego. Wokalnie zaprezentowali się także laureaci IX Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej: Katarzyna Wach i Patryk Białecki z Paradyża oraz Bartłomiej Kurowski.

  Gościem specjalnym spotkania była Katarzyna Łaniewska, popularna babcia Józia z serialu „Plebania” i programu „Ziarno”. Aktorka zachwyciła wszystkich przeszło półgodzinnym występem, za który otrzymała owację na stojąco, a muzykujące dzieci i wszyscy goście zaśpiewali jej „Sto lat”.

  Wieczór zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w towarzystwie dzieci z klasy III b ZSS nr 3 w Opocznie – członków opoczyńskiego zespołu flażoletowego.

  W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób. Wśród nich byli między innymi senator Grzegorz Wojciechowski, starosta opoczyński Jan Wieruszewski, przewodniczący Rady Powiatu Marek Ksyta, a także delegacja Jednostki Strzeleckiej 2036 im. OP „Błysk” z Paradyża.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół