• facebook
 • rss
 • Ty to masz szczęście

  md

  dodane 12.11.2012 19:58

  Marsz wyruszył ze świątyni na Kopiec Legionisty. Wcześniej w kościele uczniowie dali prawdziwą lekcję historii.

  Dla uczczenia Święta Niepodległości 12 listopada uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grabowcu w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja wystawili spektakl słowno-muzyczny „Ty to masz szczęście…”. Przygotowali go pod czujnym okiem nauczycieli: Doroty Kaczor, Grzegorza Zięby, Ireny Włodarskiej i pani dyrektor Marzeny Miłek-Dzik. Ich występ poprzedziła Msza św. w intencji Ojczyzny, którą celebrował proboszcz ks. Zbigniew Wypchło. W homilii ks. Sławomir Adamczyk zwrócił uwagę na rolę patriotyzmu, odwagi, obowiązku, uczciwości obywatelskiej.

  – Po Eucharystii uczniowie zaprezentowali piękno mowy ojczystej w słowie mówionym i śpiewanym. Ruch sceniczny i sceneria dopełniały reszty. Serca publiczności zostały podbite, a z kącików oczu popłynęły łzy wzruszenia. Młodzi wykonawcy z wielkim zaangażowaniem, pasją i mądrością podeszli do tak trudnego występu, jakim była „lekcja historii o losach ukochanego kraju” – informuje Marzena Miłek-Dzik.

    W kościele pw. św. Mikołaja uczniowie z PSP w Grabowcu wystawili patriotyczny spektakl słowno-muzyczny
  Archiwum szkoły
  Ze świątyni wszyscy udali się w I Marszu Niepodległości do grabowieckiego parku. – Po modlitwach w intencji Ojczyzny i za poległych w jej obronie, którym przewodniczył ksiądz proboszcz, delegacje szkolne, samorządowe i lokalne – w asyście pocztów sztandarowych: straży, uczniów, kombatantów i harcerzy – złożyły wiązanki i zapaliły znicze na Kopcu Legionisty. Wójt wszystkim przybyłym na tę podniosłą uroczystość delegacjom, mieszkańcom i gościom złożył podziękowanie za zainicjowanie I Marszu Niepodległości w Gminie Rzeczniów – dodaje pani dyrektor. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn „Boże, coś Polskę”.

  W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władzy samorządowej na czele z wójtem Karolem Burkiem i radni rady gminy z przewodniczącym Leszkiem Fereńcem, kombatanci, pracownicy Urzędu Gminy, strażacy, społeczność szkolna na czele z dyrektor Marzeną Miłek-Dzik. Licznie uczestniczyli w niej mieszkańcy grabowieckiej parafii oraz mieszkańcy gminy Rzeczniów i okolic.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół