• facebook
 • rss
 • Każdy wnosi coś od siebie

  Krystyna Piotrowska

  dodane 02.01.2013 18:25

  Rokrocznie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, przedstawiciele całej gminnej społeczności gromadzą się na spotkaniu wigilijnym.

   W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Magnuszewie licznie spotkała się miejscowa społeczność, aby obejrzeć Jasełka przedstawione przez dzieci z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie. Dzieci przygotowały siostry zakonne: Ewa Dyk i Ewa Maciąg. Spotkanie było także okazją do złożenia sobie życzeń i połamania się opłatkiem.

  Innym ważnym wydarzeniem w Magnuszewie, kontynuowanym od dwóch lat, jest wystawienie spektaklu bożonarodzeniowego przez amatorską grupę teatralną działającą przy Gminnej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie.

  W tym roku spektakl nosił tytuł „Dar samego Boga”. Widowisko odnosi się do problemów współczesnych młodych małżeństw, przedstawionych na tle scen biblijnych i historii rodziny z Nazaretu.

  Przedstawienie dla licznie zgromadzonych widzów było szczególnym przygotowaniem do świąt, natomiast dla samych aktorów ogromnym przeżyciem. W jego realizację było zaangażowanych ponad 30 osób, które przez dwa miesiące systematycznie uczestniczyły w próbach, angażowały się w robienie dekoracji i strojów.

  – Tworzone przez nas przedstawienia to nasze wspólne dzieło. Każda z osób uczestniczących w powstawaniu spektaklu wnosi do niego coś od siebie. Z roku na rok aktorzy rozwijają swoje umiejętności i zaskakują widzów mistrzowskimi kreacjami ról – mówi Elżbieta Wachnik, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Magnuszewie. I dodaje: – Atmosfera tych podniosłych wydarzeń pobudziła do refleksji, wprowadziła naszą społeczność w świąteczny nastrój i mamy nadzieję, że pomogła go godnie przeżyć.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół