• facebook
 • rss
 • Zapraszamy na Mszę św. w intencji Jubilata

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 17.01.2013 10:48

  Na rocznicową Mszę św. w okolicznościowym telegramie zaprasza bp Adam Odzimek.

  Oto jego treść:

  „Pragniemy wspólnie podziękować Panu Bogu za 20 lat posługi apostolskiej Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Uczynimy to podczas Mszy Świętej w uroczystość imieninową naszego Pasterza, 19 stycznia 2013 roku o godzinie 18.00 w Katedrze Radomskiej. Zapraszamy z całego serca Czcigodnych Duszpasterzy, Siostry Zakonne i wszystkie osoby życia konsekrowanego, wiernych świeckich, wspólnoty i stowarzyszenia kościelne do udziału w tym święcie naszej rodziny diecezjalnej. Ciesząc się z 20 lat posługi pasterskiej Księdza Biskupa módlmy się gorąco w jego intencji.

  bp Adam Odzimek”

  Bp Henryk Tomasik urodził się 4 stycznia 1946 r. w Łukowie. W latach 1963–1969 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach. 31 maja 1969 r. z rąk bp. Jana Mazura przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w parafii Radoryż Kościelny. Potem na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbywał studia specjalistyczne uwieńczone doktoratem napisanym pod kierunkiem ks. prof. Tadeusza Stycznia. Ks. Tomasik był wykładowcą w WSD w Siedlcach, pracował jako duszpasterz akademicki oraz pełnił funkcję kapelana siedleckiego Klubu Inteligencji Katolickiej.

  Było to 6 stycznia 1993 r. w bazylice watykańskiej   Święceń biskupich naszemu ordynariuszowi udzielił Jan Paweł II
  Było to 6 stycznia 1993 r. w bazylice watykańskiej
  Archiwum bp. Henryka Tomasika
  21 listopada 1992 r. został mianowany biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej ze stolicą tytularną Fornos Minore. Święcenia biskupie przyjął 6 stycznia 1993 r. w bazylice św. Piotra na Watykanie z rąk Jana Pawła II. W diecezji siedleckiej pełnił funkcję wikariusza generalnego. 16 października 2009 r. przez Benedykta XVI został mianowany ordynariuszem diecezji radomskiej. 14 listopada 2009 r. odbył się jego ingres do radomskiej katedry Opieki NMP.

  Z ramienia Konferencji Episkopatu Polski bp Henryk Tomasik zajmuje się sprawami duszpasterstwa młodzieży; przewodniczy Radzie ds. Duszpasterstwa Młodzieży, jest członkiem Komisji Wychowania Katolickiego i delegatem ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od wielu lat zaangażowany jest w przygotowywanie młodych do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży i sam bierze w nich udział.

  Mszę św. rocznicową transmitować będzie Radio Plus Radom.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół