• facebook
 • rss
 • Medal Pro Masovia dla bp. Henryka Tomasika

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 20.01.2013 15:58

  Styczeń to miesiąc bardzo ważny dla naszego ordynariusza. Przypomniał to w homilii, podczas Mszy św. sprawowanej w radomskiej katedrze bp Adam Odzimek.

  4 stycznia to rocznica urodzin, 19 stycznia – dzień imienin, 27 stycznia pamiątka dnia przyjęcia sakramentu chrztu świętego, a 6 stycznia jest rocznicą święceń biskupich, przyjętych w bazylice watykańskiej z rąk Jana Pawła II.

  Kreśląc kształt pasterskiej posługi bp. Henryka Tomasika, bp Adam mówił: – Zgromadziliśmy się tutaj, aby modlić się za naszego ordynariusza, aby podziękować za jego osobę, za jego posługę, płomienną, serdeczną i życzliwą, obejmująca każdego człowieka. A kierując słowa życze   Bp Adam Odzimek mówiąc o posłudze biskupa, przywołał obraz Chrystusa Pięknego Pasterza z Ewangelii wg św. Jana
  Ks. Zbigniew Niemirski/GN
  ń dodał: –  Życzmy, abyśmy byli ludźmi wiary i ukochania Kościoła Świętego i aby ten Kościół nie odczuwał samotności, że jego dzieci mało kochają Chrystusa i jego kościół.

  Eucharystię sprawowaną z okazji 20 rocznicy święceń biskupich oraz imienin bp. Henryka Tomasika celebrowało niemal dwustu księży. Z gronem wiernych uczestniczyły delegacje reprezentujące między innymi parlamentarzystów z terenu naszej diecezji, władze samorządowe różnego szczebla, przedstawiciele ruchów, stowarzyszeń, organizacji i duszpasterstw specjalistycznych.

  Po Mszy św. przyszedł czas na składanie życzeń. Na progu prezbiterium ustawił się długi korowód. Otwierali go przedstawiciele Sejmiku Mazowieckiego: Leszek Ruszczyk, wicemarszałek województwa mazowieckiego i Bożenna Pacholczak, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego, którzy wręczyli bp. Tomasikowi Medal „Pro Masovia”. – Wręczamy ten medal za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego – mówił Leszek Ruszczyk.

  Na koniec bp Henryk poszedł do nawy bocznej katedry, gdzie podczas liturgii i składania życzeń śpiewał Młodzieżowy Chór Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej „Schola Cantorum Misericordis Christi”. Goście z rodzinnej diecezji bp. Tomasika też mieli swe życzenia. W imieniu rozśpiewanej młodzieży złożył je założyciel i dyrygent chóru, dr Piotr Karwowski: – Życie ma sens, gdy się spotyka z drugim. Życie ma sens, gdy się spotka Boga. Gdy się chodzi obok, gdy nie lubi się ludzi to życie jest miałkie. Ekscelencjo, dziękujemy za wszystko, co ks. Biskup zrobił dla naszej diecezji, dla młodych ludzi. Dziękujemy za to, co Ekscelencja zrobił swoją życzliwością, cichością i spotkaniami. Po podlasku przynosimy kwiaty, bo to jest coś żywego, co ma barwy, zapach i jest piękne. I wręczamy coś, czego u nas nie może zabraknąć: sękacz.


    Młodzieżowy Chór Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej „Schola Cantorum Misericordis Christi” to zespół, który ma na swoim koncie wiele nagród i koncerty w kraju i zagranicą
  Ks. Zbigniew Niemirski/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół