• facebook
 • rss
 • Kolędy i karnawałowe hity

  md

  dodane 25.01.2013 17:04

  Nie obyło się bez bisów. Występy Akordeonowych Smyków i Baso Continuo zachwyciły członków Klubu Seniora, który działa przy parafii NSJ w Radomiu.

  W domu parafialnym przy ul. Kościelnej seniorów odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Podczas Koncertu Noworocznego wystąpiły dwa zespoły.

  Kolędy i pastorałki wykonał Zespół Muzyki Dawnej „Baso Continuo”. Jego kierownikiem artystycznym jest Ewa Gęga-Osowska, nauczycielka teorii muzyki i gry na flecie. Tę część koncertu poprowadziła wokalistka Magdalena Milczarska. Obok niej wystąpiły: Magdalena Okrutna (flet), Joanna Zwolska (wiolonczela) i dwie skrzypaczki Katarzyna Zając i Agnieszka Śleziona. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

    Akordeonowe Smyki swą grą zachwyciły seniorów
  Archiwum parafii
  W drugiej części koncertu wystąpił zespół, którym kieruje Andrzej Humski, nauczyciel akordeonu. Ponieważ wszyscy członkowie zespołu są bardzo młodzi, przybrali nazwę Akordeonowe Smyki. Wykonali przeboje karnawałowe z całego świata. Wśród tych młodych ludzi są już laureaci wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Oni przed seniorami wystąpili solo. Marek Rychlicki zagrał tango „Ciao Paryż", a Piotr Motyka, wykonując wariacje, pokazał jakie są możliwości akordeonu. Na ksylofonie solowe popisy dali: Nikodem Neska i Grzegorz Chwaliński.

  Nie obyło się bez bisów. Seniorzy pełni podziwu dziękowali młodym artystom i z całego serca życzyli im wielu sukcesów w życiu artystycznym i prywatnym. Po koncercie odbyło się spotkanie opłatkowe. W radosnych nastrojach zasiedli do pięknie i smakowicie zastawionych stołów.

  Klub Seniora przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu powstał w październiku 2011 roku z inicjatywy proboszcza, ks. kan. Romana Adamczyka.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół