• facebook
 • rss
 • Trzy kroki w pomocy cierpiącym

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 12.02.2013 00:06

  Podpowiada je ewangeliczna przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.

  – Zatrzymaj się przy cierpiącym. Wzrusz się jego bólem. Próbuj pomóc – mówił bp Adam Odzimek, przypominając, że ewangeliczną przypowieść opowiadającą o Samarytaninie, który pomógł poranionemu, przywołał w tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Chorego Benedykt XVI, a wcześniej z te samej okazji zrobił to Jan Paweł II.

  Bp Adam przewodniczył Mszy św. w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, a potem odwiedził pacjentów Oddziału Wewnętrznego II i Reumatologii. W czasie procesji z darami do ołtarza przyniesione zostały relikwie św. o. Pio, które na koniec zostały umieszczone w szpitalnej kaplicy.

  – To święty, który nie tylko obdarzony był niezwykłymi zdolnościami i wyjątkowym darem zjednoczenia z cierpiącym Chrystusem w darze stygmatów,   Po procesji z darami relikwiarz św. o. Pio stanął na ołtarzu
  Ks. Zbigniew Niemirski/GN
  ale był bardzo wyczulony na osoby cierpiące. W San Giovanni Rotondo podjął dzieło budowy szpitala, który otrzymał nazwę Dom Ulgi w Cierpieniu. I tego życzę w tym miejscu: Niech ten szpital coraz bardziej staje się domem ulgi w cierpieniu – mówił na zakończenie liturgii bp Odzimek.

  Wcześniej, w homilii, przywołał Orędzie Benedykta XVI na tegoroczny XXI Światowy Dzień Chorego: „Dzień ten jest dla chorych i pracowników służby zdrowia, dla wiernych chrześcijan i dla wszystkich osób dobrej woli owocnym czasem modlitwy, współuczestnictwa i ofiary z cierpienia dla dobra Kościoła oraz skierowanym do wszystkich wezwaniem, aby rozpoznali w chorym bracie święte Oblicze Chrystusa, który przez cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie dokonał dzieła zbawienia ludzkości.   Liturgię zakończyło ucałowanie relikwii świętego z Pietrelciny
  Ks. Zbigniew Niemirski/GN
  W tych okolicznościach jest szczególnie bliski mojemu sercu każdy i każda z was, drodzy chorzy, którzy w placówkach opiekuńczych i leczniczych czy też w domach doświadczacie trudnych chwil z powodu choroby i cierpienia. Wszystkim pragnę przekazać pełne otuchy słowa ojców Soboru Watykańskiego II: »Nie jesteście opuszczeni czy niepotrzebni: jesteście powołani przez Chrystusa, wy jesteście Jego przejrzystym obrazem«”.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół