• facebook
 • rss
 • Dni z o. Janem Górą, twórcą lednickich spotkań

  Marta Deka

  dodane 02.03.2013 16:50

  Duszpasterze zapraszają na Akademickie Rekolekcje Wielkopostne.

  - Bardzo się cieszymy, że tegoroczne akademickie rekolekcje poprowadzi charyzmatyczny dominikanin o. Jan Góra. Przede wszystkim będzie mówił o Lednicy, ponieważ jest to jego najważniejsze życiowe doświadczenie - mówi duszpasterz akademicki ks. Marek Adamczyk. - O. Jan Góra ma takie szczególne doświadczenie kontaktu z młodzieżą, doświadczenie wielopokoleniowe. Przez wiele lat był duszpasterzem akademickim. Potem zajmował się tworzeniem całej inicjatywy lednickiej. Chcielibyśmy równie, żeby opowiedział nam o dorastaniu. O tym, jak wchodzić w dorosłe, mocne, intensywne i piękne przeżywanie życia, nie tracąc jednocześnie takich młodzieńczych ideałów - dodaje.

  Rekolekcje rozpoczną się w najbliższą niedzielę 3 marca Eucharystią o 18.00 w parafii pw. św. Jadwigi (Osiedle Akademickie) i w katedrze (20.00). W poniedziałek, wtorek i środę (od 4 do 6 marca) duszpasterze zapraszają studentów na Msze św. z nauką rekolekcyjną o 20.00 do kościoła św. Jadwigi, a po Eucharystii na wspólną kolację w sali DA.

  Spotkanie księży z o. Górą odbędzie się 5 marca o 21.30 w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego. - Nie będzie to wykład, ani konferencja. Chcemy zwyczajnie porozmawiać o tym, jak przyciągać młodzież, jak za nią iść - zachęca księży do udziału w tym spotkaniu ks. Marek.

  Dominikanin o. Jan Góra jest doktorem teologii, duszpasterzem akademickim, rekolekcjonistą, prozaikiem oraz organizatorem wydarzeń ewangelizacyjnych. Jego działalność w ramach animacji ośrodków duszpasterskich zaowocowała m.in. powstaniem Ruchu Lednickiego, zrzeszającego głównie młodych ludzi pragnących żyć zgodnie z nakazami Pana. O. Jan wydał także wiele znaczących publikacji, które docenione zostały licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Aktywnie propaguje ideę Małych Ojczyzn oraz udziela się w pismach katolickich i kulturalnych.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół