• facebook
 • rss
 • Z wiedzą po kasę

  Krystyna Piotrowska

  dodane 09.03.2013 20:07

  – Jesteśmy takim specyficznym miastem, gdzie praca na rzecz osób potrzebujących jest szczególnie cenna. I dobrze, że ta praca jest taka wielowątkowa, rozległa i prowadzona stabilnie od lat. Warto więc takie organizacje pokazywać, promować i wspierać – powiedział poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

  Jest finalistą Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej. Nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych przeznaczył Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. – To przedsięwzięcie Narodowego Banku Polskiego i TVP ma taki charakter, że są zapraszane osoby z polityki, celebryci. Wygrana w tym teście ekonomicznym jest przekazywana organizacjom pożytku publicznego. „Arka” była pierwszą taką organizacja, która mi przyszła do głowy – wspomina Z. Kuźmiuk.

  Poseł z „Arką” współpracuje od wielu lat. – Kiedy byłem w Parlamencie Europejskim, miałem większe możliwości pomocy tego rodzaju organizacjom. Mogłem co roku do Brukseli zaprosić 100 osób na koszt Parlamentu Europejskiego. No i wtedy przyjrzałem się tej ogromnej pracy wolontariatu w ramach „Arki” i uznałem: „Dobrze by było, gdyby pięćdziesięcioro młodych ludzi corocznie w formie nagrody mogło odwiedzić Brukselę i inne belgijskie miasta – a także instytucje europejskie”. Przez pięć lat nasza współpraca była bardzo bliska. Poznałem różne meandry funkcjonowania „Arki”. Realizujemy też wspólnie przedsięwzięcie w okolicach 6 grudnia: „Mikołajki na rzecz podopiecznych Arki”. Różne formy pracy w tym stowarzyszeniu bardzo mi się podobają i uznałem, że trzeba je docenić. Więc jeżeli to się udało zrobić na antenie ogólnopolskiej telewizji, tym lepiej i dla Radomia, i dla „Arki” – podsumował.

  Wspominając zmagania konkursowe, poseł uznał, że nie były szczególnie trudne. Liczyły się czas i prawidłowość odpowiedzi. W ostatniej rundzie jako jedyny odpowiedział bezbłędnie na wszystkie trzydzieści pytań.

  Symboliczne przekazanie czeku, który otrzymał w TVP po zakończeniu konkursu, miało miejsce w siedzibie „Arki” przy ulicy Chrobrego w Radomiu. Jak powiedział ks. Andrzej Tuszyński, pieniądze zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci. W „Arce” codziennie jest przygotowywanych 500 posiłków. Trafiają one do szesnastu świetlic środowiskowych i ogródka jordanowskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół