• facebook
 • rss
 • Impresje wokół prawdy o zmartwychwstaniu

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 26.03.2013 20:15

  Miejski Dom Kultury w Opocznie zorganizował I Konkurs Plastyczny – ,,Wielkanocne impresje”, a do udziału zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych.

  W artystycznym boju wzięło udział 140 uczestników, którzy pracując indywidualnie, ale też zespołowo, wykonali 28 prac, na planszach, które przygotował dom kultury. – Inicjatorką konkursu była Lidia Stanek, starszy instruktor plastyk w naszej placówce. Ocenę prac, co jest pewna nowością, zostawiliśmy internautom, a tutaj zainteresowanie było niesamowite. Już po pierwszym dniu mieliśmy 8 tys. wejść na stronę internetową prezentującą prace. Obok oglądających byli też oceniający. W sumie na 28 prac oddano 3 794 głosów – informuje Agata Andrzejewska, z działu merytorycznego Miejskiego Domu Kultury, a jednocześnie instruktorka teatralna.

  Prace wykonane na nasz konkurs są różne, a ta różnorodność to także efekt przyjętej techniki. Muszę powiedzieć, że mieliśmy już małe preludium. Były to prace wykonane na Boże Narodzenie. Wtedy to chwyciło, więc postanowiliśmy spróbować teraz i zrobić rzecz o większej nośności. Stąd obecny wielkanocny konkurs. Nasze „Wielkanocne impresje” mają trzy ważne podtytuły, a jednocześnie sugestie, podpowiedzi: tradycja, postrzeganie, nowoczesność.   Lidia Stanek i Agata Andrzejewska prezentują zwycięską pracę Patrycji Białowąs i Pauliny Kupis z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie
  Ks. Zbigniew Niemirski/GN
  I w efekcie możemy pokazać prace, które jeszcze raz pokazują, że na Wielkanoc nie trzeba wszystkiego kupować, że świątecznego wystroju nie powinny nam przygotowywać rzeczy wykonane w Chinach, ale tak jak kiedyś, warto siąść i wykonać coś samemu – mówi Lidia Stanek.

  Konkursowe prace zostały powieszone na korytarzach domu kultury. Tutaj odbyła się impreza folklorystyczno-kulturalna „Wielkanocna baba”. – Był kiermasz i gościliśmy wielu twórców ludowych. Konkursowe prace wisiały wśród tradycyjnych dekoracji. Komponowały się doskonale, a wśród ludowych twórczyń i twórców wzbudzały prawdziwy zachwyt – mówi pani Agata.

  W konkursie przyznano dziewięć nagród w trzech kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz dorośli i instytucje. Specjalną nagrodę, „Kartka Świąteczna MDK” przyznała dyrektor placówki Monika Matusiewicz. Laureatką została uczennica Zespołu Szkół  im. J. Brzechwy Maria Wolańska.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół