• facebook
 • rss
 • Pokazali swoje talenty

  Krystyna Piotrowska

  dodane 29.03.2013 12:28

  Przedstawienie miało miejsce w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Jego twórcy i wykonawcy otrzymali wielkie brawa.

  „Uwewnętrznienie – Mysterium” to tytuł spektaklu, na który zaprosili uczniowie klas wokalnych, instrumentalnych i rytmiki Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia im. Oskara Kolberga w Radomiu oraz ich opiekunowie. – Jest to zaproszenie do medytacji, którą prowokujemy, używając specyficznej formy teatralnej, opartej na możliwości użycia muzyki, i to muzyki o bardzo dużej wartości. Wokaliści i instrumentaliści ZSM, zafascynowani sakralną muzyką, chcieli to pokazać na scenie. Zaproponowałem zainscenizowanie sekwencji poetyckich zawartych w twórczości Romana Brandstaettera. I tak powstało nasze autorskie przedstawienie, które nazwaliśmy „Uwewnętrznienie – Mysterium” – powiedział przed spektaklem aktor Jerzy Stępkowski, reżyser przedstawienia i pedagog artystyczny szkoły.

  Widzowie usłyszeli i zobaczyli na s   Jerzy Stępkowski chwilę przed próbą generalną
  Krystyna Piotrowska/GN
  cenie: Aleksandrę Skrok, Joannę Górską, Agatę Smorongiewicz, Weronikę Kober, Katarzynę Szary, Ewę Kucharczyk, Milenę Kusztal, Agatę Kuczmerę, Marię Sienkiewicz, Paulinę Rawę, Magdalenę Milczarską, Huberta Kowalczyka, Artura Wójcika i Pawła Buckiego. Instrumentalistów: Annę Bielec, Magdalenę Folwarską, Weronikę Molińską, Maję Żuchowską i Patryka Lipę.  Emilia Żaczek, Emilia Ziółek, Emila Orzechowska, Marta Kaca, Julia Frejtag i Alicja Grochala stworzyły zespół improwizacji ruchowej.

  Kierownictwo muzyczne – Przemysław Zych. Pedagodzy artystyczni to: Monika Świostek, Agata Dobrowolska, Anna Sowa, Grzegorz Pazik, Wanda Dąbrowska, Władysława Denysowa i Paweł Skowroński.

  Twórcom i wykonawcom podziękował bp Henryk Tomasik. Złożył także wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

   


    Młodzi instrumentalisci
  Krystyna Piotrowska/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół