• facebook
 • rss
 • Znamy opłaty za odbiór śmieci w Radomiu

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 05.04.2013 18:30

  Zdaniem radnych, nowe stawki zapewniają ochronę budżetów gospodarstw jednoosobowych i rodzin wielodzietnych.

  Zasadą obliczania wysokości opłaty staje się powierzchnia mieszkania. Nowe regulacje wejdą w życie 1 lipca.  Opłaty za odbiór śmieci będą naliczane od gospodarstwa domowego i zróżnicowane w zależności od powierzchni mieszkania. Obniżka wysokości opłat będzie się wiązała z segregowaniem odpadów.

  Dla gospodarstwa domowego zajmującego lokal mieszkalny o powierzchni do 30 mkw. stawka wynosi 18 zł (jeśli śmieci nie są segregowane - 24 zł).

  Dla gospodarstwa domowego zajmującego lokal mieszkalny o powierzchni od 30 do 70 mkw. stawka wynosi 30 zł (jeśli śmieci nie są segregowane - 40 zł).

  Dla gospodarstwa domowego zajmującego lokal mieszkalny o powierzchni powyżej 70 mkw. stawka wynosi 40 zł (jeśli śmieci nie są segregowane - 50 zł).

  Władze miasta przewidują pomoc dla gospodarstw jednoosobowych w postaci 50-procentowej dopłaty z budżetu gminy do opłaty ponoszonej za odbiór śmieci.

  Jak informuje Urząd Miejski, nowe stawki zostały przygotowane w oparciu o analizę ekonomiczną, a intencją władz miasta było jednoczesne dostosowanie ich do poziomu akceptowalnego społecznie i uwzględniającego ochronę budżetów domowych gospodarstw najbardziej tego potrzebujących, tzn. z jednej strony - gospodarstw jednoosobowych, z drugiej zaś - rodzin wielodzietnych.

  Uspokajając obawy wielu osób, wskazano na przykład czteroosobowej rodziny zajmującej mieszkanie o powierzchni 60 mkw. i rodziny pięcioosobowej z mieszkania o takiej samej wielkości. Obecnie czteroosobowa rodzina płaci za odbiór śmieci około 32 zł, a pięcioosobowa - 40 zł. Od 1 lipca obie rodziny będą płaciły 30 zł, oczywiście jeśli będą segregować odpady.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół