• facebook
 • rss
 • Jest ich 1000, a może być więcej

  Marta Deka

  dodane 06.04.2013 23:11

  Tydzień Miłosierdzia jest okazją do przybliżenia dzieł charytatywnych realizowanych przez Caritas Diecezji Radomskiej. A jest ich niemało. W ubiegłym roku pomogła 21 000 ludzi.

  Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego pod hasłem "Wiara żywa uczynkami" rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. – Jest on okazją do zintensyfikowania działań mających na celu kształtowanie wrażliwości wiernych na potrzeby bliźnich oraz do zaprezentowania działalności charytatywnej Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas – mówi ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas.

  Ks. Grzegorz wraz z wicedyrektorem ks. Robertem Kowalskim zachęcają wiernych do aktywnego włączania się w dzieło dobroczynne Kościoła przez zaangażowanie w prace Parafialnych Zespołów Caritas. Księży Proboszczów proszą o tworzenie zespołów charytatywnych, animowanie i motywowanie wolontariuszy i darczyńców, którzy stanowią niepowtarzalny skarb Kościoła. – Za św. Jakubem przypominamy: "wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie". Wiele osób czeka na mądre sugestie i akcje, które przyniosą wymierne dobro i satysfakcję – mówią.

  W naszej diecezji istnieje 100 Parafialnych Zespołów Caritas oraz 40 Szkolnych Kół Caritas, zrzeszających ok. 1000 wolontariuszy, których liczba ciągle rośnie. W ubiegłym roku diecezjalna Caritas udzieliła pomocy 21 000 ludzi. Prowadzi 21 placówek i dzieł charytatywnych, m.in. trzy domy dziecka, cztery jadłodajnie, ośrodek adopcyjny, ośrodek dla bezdomnych, Warsztaty Terapii Zajęciowej, zespół domowej opieki hospicyjnej, świetlice socjoterapeutyczne. Pedagodzy Ulicy opieką otaczają ok. 100 dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, a streetworkerzy bezdomnymi. Z pomocy żywnościowej, którą dystrybuuje Caritas, korzysta 19 000 osób w diecezji.

  Wzorem lat ubiegłych, w niedzielę rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia w kościołach naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka pieniężna. Zebrane środki pomogą w realizacji dzieł prowadzonych przez naszą Caritas. – Za wszelkie dobro realizowane ręką wolontariuszy i pracowników, składane ofiary i serce gorąco dziękujemy i pamiętamy w modlitwie – mówią księża dyrektorzy.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół