• facebook
 • rss
 • Młodzi rozprowadzają flagi

  Marta Deka

  dodane 15.04.2013 16:30

  Do flag dołączony będzie folder przybliżający historię polskich symboli narodowych.

  Młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży po raz kolejny przeprowadzają w naszej diecezji akcję rozprowadzania polskiej flagi. Chcą w ten sposób krzewić patriotyzm, którym sami starają się żyć, będąc w stowarzyszeniu, a tym samym zachęcić naszych diecezjan do wywieszenia flagi 2 i 3 maja. – Ojczyźnie, jak Matce, należy się miłość na co dzień. Są jednak chwile szczególne, gdy tę miłość i szacunek chcemy uroczyście wyrazić. Do takich momentów należy 2 maja – Dzień Flagi RP. Wywieszanie flagi w tym ważnym dniu i w uroczystość 3 maja będzie wyrazem naszej miłości i szacunku do Ojczyzny – zachęca do zakupu flag ks. Leszek Domagała, asystent kościelny KSM.

  Flagi można nabywać w parafiach. Dołączone do nich będą foldery mówiące o historii naszych barw i hymnu narodowego,  czy warunkach eksponowania flagi. Między  innymi, że 2 maja nie powinno się wywieszać żadnej innej flagi niż biało-czerwona.

  Uzyskane ze sprzedaży środki przeznaczone będą na organizację obchodów związanych z jubileuszem 20-lecia KSM w naszej diecezji:

  – od 1 do 5 maja pielgrzymka KSM do Rzymu, do grobu bł. Jana Pawła II,

  – KSM-owicze organizują od 13 do 15 września Ogólnopolskie Spotkanie Zarządów KSM w ośrodku  „Emaus”  w Turnie koło Białobrzegów,

  – 21 września KSM-owicze planują wspólny wyjazd do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie,

  – w Uroczystość Chrystusa Króla na zakończenie Roku Wiary KSM DR planuje organizacje trzech  koncertów poświęconych bł. Karolinie.

  Całej akcji patronuje bp Henryk Tomasik.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół