• facebook
 • rss
 • Nowa trasa turystyczna nad wodą

  Marta Deka

  dodane 11.05.2013 15:51

  Już 22 czerwca w radomskim skansenie zostanie otwarty nowoczesny amfiteatr. Realizacja tego projektu pozwoliła na poszerzenie muzeum o tereny do tej pory niedostępne.

  W Muzeum Wsi Radomskiej dobiegła końca realizacja projektu „Zdarzyło się kiedyś nad wodą. Trasa turystyczna w radomskim skansenie”. W jego ramach powstał amfiteatr wraz z zapleczem wystawienniczym, pracownia konserwatorska z magazynami, dwa młyny (jeden na koło wodne, drugi na turbinę), tartak oraz cała zagroda z Solca.

  – Największe zainteresowanie budzi amfiteatr. Różnie można go oceniać. Niektórzy twierdzą, że jest niezbędny w muzeach na wolnym powietrzu, by nasze przedsięwzięcia mogły być realizowane również na dużej pięknej scenie. I taki też amfiteatr u nas powstał tuż przy dolinie rzeki. Jest zadaszony, przewidziany na prawie 400 miejsc siedzących, do tego jest wyposażony w profesjonalny nowoczesny sprzęt nagłośnieniowo-oświetleniowy. 22 czerwca będziemy otwierać nasz projekt, wtedy też będzie inauguracja przedsięwzięć artystycznych w naszym amfiteatrze. Otwarcie będzie w sobótki świętojańskie, więc oprócz występów zespołów i kapel będą też obrzędy sobótkowe – wyjaśnia Ilona Jaroszek, dyrektor radomskiego skansenu.

    Nowe kierunkowskazy pomogą sprawnie poruszać się po skansenie
  Marta Deka /GN
  Projekt obejmował też system identyfikacji wizualnej marki muzeum, które ma nowe logo. W ostatnich tygodniach na terenie skansenu pojawiło się nowe oznakowanie wraz z kierunkowskazami. Pomoże to turystom bez trudu odnaleźć interesujące ich obiekty.

  – Mam nadzieję, że ten projekt jeszcze bardziej uatrakcyjni nasze muzeum, że jeszcze chętniej ludzie będą chcieli nas odwiedzać. Jego realizacja pozwoliła na poszerzenie muzeum o tereny, na które do tej pory nie było wstępu. W tej chwili powstała tam nowa ścieżka turystyczna. Myślę, że dla wielu będzie to atrakcja – mówi pani Ilona.

  Projekt, któremu towarzyszyło hasło „Niezwykła codzienność”, realizowany był w latach 2007-2013 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Całość pochłonęła około 20 milionów złotych. Połowa kwoty pochodziła z Europejskiego Funduszu Rozwoju, a druga została pokryta przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół