• facebook
 • rss
 • Obierz kierunek na rodzinę

  Marta Deka

  dodane 22.05.2013 13:13

  Radomskie środowiska związane z promocją małżeństwa i rodziny zapraszają w niedzielę, 26 maja, do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny.

  Marsze dla Życia w naszej diecezji odbędą się jeszcze w Opocznie (informacja tutaj) i Skarżysku-Kamiennej (informacja tutaj).

  – Uczestnictwo w Marszu będzie wyrazem wdzięczności za nasze rodziny oraz zwróceniem uwagi na rodzinę jako podstawową wartość w życiu każdego człowieka, narodu i całego społeczeństwa. Będzie to okazja pokazania wartości rodziny oraz zamanifestowania piękna zdrowej rodziny opartej na sakramentalnym małżeństwie mężczyzny i kobiety – mówi diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Sławomir Adamczyk.

  Organizatorzy są przekonani, że dzięki temu skuteczniej uda się im realizować postulaty pro-life i pro-familia. Liczą także na poparcie swoich działań wśród samorządowców i znanych lokalnie osób.

  Organizowany w tym roku pod hasłem „Kierunek rodzina” Marsz rozpocznie się o godz. 15 Mszą św. w kościele św. Jana (fara), której będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik. Po Eucharystii, około godz. 16.30, wyruszy ulicami Rwańską i Żeromskiego pod Urząd Miasta (Plac Corazziego).

  Tam odbędzie się Festyn Rodzinny, nastąpi też rozstrzygnięcie konkursów plastycznego i literackiego oraz wręczenie nagród. Z programem artystycznym wystąpią: Marlena Beresińska (vocal) i Joanna Pawlina (vocal i gitara). Nie zabraknie dobrej zabawy.

  Wśród uczestników Marszu dla Życia i Rodziny będą rozprowadzane ulotki z kuponem, który należy wypełnić i wrzucić do skrzynki pocztowej, a jeśli ktoś wypełni go od razu, do pojemnika ustawionego przez organizatorów.

  Zebrane kupony umożliwią otrzymanie pamiątkowego certyfikatu uczestnictwa oraz oferty książki Jacka Polikowskiego, poświęconej rodzinie.

  – Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w Marszu dla Życia i Rodziny. Jest on naszą wspólną radością wynikającą z tego, że tu, gdzie jesteśmy, gdzie żyjemy, cenimy sobie nasze rodziny i chcemy tym doświadczeniem podzielić się  ze wszystkimi, którzy przyjdą – zachęca do udziału w Marszu jego koordynator Henryk Byzdra.

  Honorowy patronat nad imprezą objęli bp Henryk Tomasik i prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. „Gość Niedzielny” jest patronem medialnym.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół