• facebook
 • rss
 • Marsz przeciw agresji po pobiciu księdza

  KAI

  dodane 29.05.2013 12:52

  Marsz przeciwko agresji odbędzie się 2 czerwca w Suchedniowie w diecezji radomskiej. To akt sprzeciwu i solidarności z brutalnie pobitym księdzem.

  Marsz wyruszy o 17.15 sprzed kaplicy Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus przy ul. Kieleckiej 54. Tymczasem prokuratura postawiła 24-latkowi z gminy Suchedniów, który razem z innym mężczyzną brutalnie napadł na księdza, zarzut kradzieży z włamaniem oraz kradzieży rozbójniczej. Grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna został we wtorek doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

  - Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na agresję. Pokażmy i udowodnijmy, że nie zgadzamy się na przemoc! - pisze na swojej stronie internetowej poseł Maria Zuba, jedna z organizatorek marszu. - Im nas będzie więcej, tym głośniej krzykniemy, tym więcej osób nas usłyszy. Musi być jasne dla wszystkich, że nasze społeczeństwo nie zgadza się na agresję i stosowanie przemocy w jakiejkolwiek formie, a jednogłośnie opowiada się przeciwko złodziejom i bandytom - czytamy dalej.

  Do brutalnego pobicia księdza diecezji radomskiej doszło 6 maja na posesji Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus. Napadnięto kapłana, który zaskoczył włamywaczy na gorącym uczynku. Złodzieje pobili księdza Krzysztofa Dębowskiego, w wyniku czego w stanie ciężkim na długie tygodnie trafił do szpitala. - Ksiądz, który sam nigdy nikomu nie zaszkodził, a wielu pomógł, przez długie dni walczył o życie i do dziś przebywa w szpitalu. Okażmy swój sprzeciw wobec aktów przemocy - mówi poseł Maria Zuba.

  Przemarsz odbędzie się ulicami miasta do kościoła św. Andrzeja Apostoła, gdzie o 18.00 rozpocznie się Msza św. Nad wydarzeniem patronat objęli Maria Zuba - poseł na Sejm RP i ks. Marek Migocki - proboszcz parafii św. Andrzeja w Suchedniowie. Marsz współorganizują również suchedniowskie oddziały Akcji Katolickiej i Rycerzy Kolumba.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: MARSZ

  Zobacz także

  • KNETC
   29.05.2013 13:38
   Przy dzisiejszym "hiperantyklerykalizmie" nie macie co liczyć na tłumy, a już na pewno na młodzież.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół