• facebook
 • rss
 • Będą pieniądze na wakacje

  Marta Deka

  dodane 10.06.2013 17:01

  Robili wszystko, by zdobyć jak najwięcej pieniędzy na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci.

  Festyn zorganizował Parafialny Zespół Caritas pod opieką proboszcza ks. kan. Zbigniewa Gaczyńskiego i opiekuna ks. Tomasza Kośli. W tym roku w jego przygotowanie włączyły się też inne grupy parafialne. Oazowicze pod kierunkiem ks. Aureliusza Bociarskiego przeprowadzali konkursy sportowe oraz sprzedawali pizzę i popcorn. Ministranci z ks. Robertem Kotowskim rozstawiali namioty.

  Atrakcji było wiele, a parafianie nie zawiedli. Do loterii fantowej ustawiła się długa kolejka. Każdy los wygrywał, a główną nagrodą był tablet.

  Na scenie prezentowali się uczniowie okolicznych szkół. Wystąpił też Mikołaj „Czester” Ganabisiński, a o Bogu rapował Łukasz „Wieczny” Wieczorek. Całe rodziny mogły wziąć udział w konkursie karaoke czy też religijnym.

  Najmłodsi parafianie mogli się wyszaleć na zjeżdżalni, bungee, czy torze przeszkód. Ks. Robert z zaprzyjaźnionymi z parafią motocyklistami zorganizował przejażdżki wokół kościoła, a motocykli użyczył między innymi salon BMW i Yamaha w Radomiu.

  Organizatorzy przygotowali kącik kulinarny, gdzie można było zjeść pizzę, kiełbaskę, czy pieczywo ze smalcem. Ciasta upiekli rodzice dzieci, które wyjadą na kolonię. Zmobilizowali się, by pozyskać jak najwięcej środków pieniężnych.

  - Cel naszego festynu jest bardzo szczytny. Chcemy pozyskać jak najwięcej pieniędzy na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej ze względu na to, że ich rodzice nie pracują, bądź mają niskie dochody. Chcemy pomóc tym dzieciom. W tym roku z naszej parafii będzie 11-dniowy wyjazd do Zakopanego. Po za tym wesprzemy także oazowiczów i ministrantów - mówi Barbara Pokorska, prezes Parafialnego Zespołu Caritas.

  Spotkanie było też okazją do integracji parafian. Przyszły całe rodziny. - Bardzo się cieszę, że dwa cele festynu zostały zrealizowane. Jeden taki, że parafianie mogli mile spędzić czas, że dobrze się bawili. Każdy coś dla siebie znalazł. A drugi, że zostały zebrane pieniądze na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży z naszej parafii - nie kryje radości proboszcz ks. Zbigniew Gaczyński.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół