• facebook
 • rss
 • Bliskie spotkania różnego stopnia

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 22.06.2013 11:16

  Przez te wszystkie lata ocaliliśmy w ruchu to, co najważniejsze. Wciąż formujemy pięknych ludzi, którzy zdobyci dla Pana Boga, chcą tym "zarażać" swoich rówieśników.

  Tak o tym, co w oazie niezmienne, mówi diecezjalna moderatorka s. Anna Baćmaga. Sama spotkała się z Ruchem Światło–Życie jeszcze w okresie szkoły średniej. – To były czasy trudne pod względem materialnym. Na oazy zabierało się kilogram węgla, kilogram cukru, jakieś konserwy. Brakowało ośrodków rekolekcyjnych, ale nie brakowało chętnych i nie brakowało zapału – wspomina z uśmiechem.

  Tegoroczna odprawa przed rozpoczęciem wakacyjnych oaz odbyła się na plebanii radomskiego kościoła na Glinicach (NSJ). Gościny użyczył proboszcz, ks. Roman Adamczyk – wieloletni moderator diecezjalny Ruchu Światło–Życie. Po naradzie i rozdaniu teczek z materiałami formacyjnymi obecni przeszli ko kościoła na wspólne nieszpory. Przewodniczył im bp Henryk Tomasik. On także wręczył poszczególnym parom moderatorów świece na każde z rekolekcji.   Ks. Grzegorz Lipiec prezentuje materiały formacyjne. Obok niego s. Anna Baćmaga i ks. Maciej Korczyński
  Ks. Zbigniew Niemirski /GN
  A w tym roku będzie to 16 turnusów rekolekcyjnych dla dzieci i młodzieży oraz 9 turnusów dla rodzin. Poprowadzi je 25 księży, 12 sióstr zakonnych, cztery katechetki, jedna moderatorka spoza tej grupy oraz niemal dwudziestu alumnów, którzy włączą się w grupę 140 animatorów.

  – Każdy nowy rok to i uczestnicy, którzy mają za sobą pierwsze stopnie formacji oazowej, i też wciąż nowi. W trakcie spotkania zwracałem uwagę moderatorom na to, że ci wszyscy ludzie to dar Boga. Oni są otwarci na formację i tego daru nie wolno nam zmarnować. Naszym zadaniem jest pomóc im w bliskim spotkaniu z Bogiem, pomóc im znaleźć swe miejsce w Kościele, a tutaj także w ruchu oazowym – wyjaśnia ks. Grzegorz Lipiec, moderator diecezjalny.
    Wspólne nieszpory w kościele pw. NSJ w Radomiu
  Ks. Zbigniew Niemirski /GN
  Obok oazy młodzieżowej czas wakacji to też rekolekcje dla rodzin Domowego Kościoła. Moderatorem diecezjalnym tej gałęzi Ruchu Światło–Życie jest ks. Maciej Korczyński. – W tegorocznych rekolekcjach weźmie udział 500 osób, w tym 150 małżeństw, animatorzy i opiekunki do dzieci. Te rekolekcje to turnusy formacyjne i tematyczne. Chodzi też o łączenie rekolekcji z odpoczynkiem, o możliwość bycia rodzin ze sobą – mówił w Czarnej.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół