• facebook
 • rss
 • Młodzi neokatechumeni lecą do Rio

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 13.07.2013 18:20

  - Zobaczymy się z nimi w Kurytybie. Już cieszę się na to spotkanie - mówił bp Henryk Tomasik, który także wylatuje na Światowe Dni Młodzieży.

  - Owoce tej pielgrzymki i całych Światowych Dni Młodzieży zawierzamy Bogu. Nie precyzujemy żadnych oczekiwań. Wszytko będzie łaską i działaniem Pana - mówili przed liturgią pokutną, której przewodniczył ks. Łukasz Skowyra, prezbiter jednej ze wspólnot spotykających się w Radomiu przy parafii Chrystusa Króla na Gołębiowie I. - Dla części z nich jest to kolejny udział w Światowych Dniach Młodzieży. Dla mnie zresztą też - mówi ks. Łukasz i dodaje: - Słowo, które tam otrzymają w ogromnym bogactwie, będzie okazją do wielu przemyśleń, a przede wszystkim do odczytania własnego powołania.

  W Brazylii grupa 23 naszych neokatechumenów spotka się z 15-osobową grupą z Radomia, która pod opieką ks. Marka Adamczyka, diecezjalnego duszpasterza młodzieży, już tam jest.

    Już znają pieśni, które śpiewają nie tylko po polsku
  ks. Zbigniew Niemirski /GN
  Młodzi neokatechumeni przygotowania do wyjazdu rozpoczęli wiele miesięcy temu. Były to katechezy, osobista i wspólnotowa modlitwa. Gościli też w szeregu parafii, gdzie ewangelizowali całe niedziele, opowiadając o drodze neokatechumenalnej i osobistym spotkaniu Pana. - Wielu z naszej wspólnoty neokatechumenalnej pochodzi z wielodzietnych rodzin. Pomoc materialna, jaką okazali nam ludzie w czasie tych niedzielnych ewangelizacji, pomogła zebrać pieniądze wcale niemałe na tak daleki wyjazd do Rio. Jesteśmy wszystkim za to wdzięczni - mówi jeden z młodych.

  W Rio i innych miastach Brazylii neokatechumeni będą nie tylko słuchać, ale też wyjdą na ulice, by i tam ewangelizować. Już znają pieśni, które zaśpiewają nie tylko po polsku, ale także w językach, które będą dominować wśród młodych w Ameryce Południowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Egueppo
   20.07.2013 22:19
   Ale ładne dziewczyny :)
   SZerokiej drogi!

   http://www.youtube.com/watch?v=9eQ71Za1sKM
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół