• facebook
 • rss
 • Trzeba walczyć o Boga w sercu i w życiu

  Krystyna Piotrowska

  dodane 19.07.2013 14:39

  W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie miało miejsce nawiedzenie peregrynującej po Polsce figury św. Michała Archanioła z Gargano.

  Figura peregrynuje po Polsce od 12 kwietnia 2013 r. z inicjatywy księży michalitów, a do końca roku odwiedzi ponad pięćdziesiąt parafii i kaplic.

  W czasie trzydniowej peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Gargano w Kałkowie-Godowie wierni uczestniczyli w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Osoby starsze i chore oraz dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo. Można było przyjąć Szkaplerz św. Michała Archanioła oraz zawierzyć siebie i swoją rodzinę opiece Wodza Niebieskiego. Kapłani ze zgromadzenia św. Michała Archanioła uczestniczyli w Mszach św. głosili konferencje.

  Jak powiedział proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Kałkowie-Godowie ks. Zbigniew Stanios, zapraszając do udziału w nabożeństwach w czasie nawiedzenia, to spotkanie z peregrynującą figurą św. Michała Archanioła z Gargano może umocnić nas na drodze wiary, która prowadzi do Jezusa Chrystusa. 

    O. Antoni udzielił błogosławieństwa z nałożeniem rąk
  Krystyna Piotrowska /GN
  Na terenie sanktuarium znajduje się Dom Ludzi Starszych im. Sue Ryder, tam też została przeniesiona w procesji na czas Eucharystii figura świętego. W domowej kaplicy Mszę św. odprawił Ks. Marcin Kalbarczyk, kapelan domu. Modlono się o zdrowie, potrzebne łaski i siły dla mieszkańców domu. Przebywa w nim aktualnie – pod troskliwą opieka lekarzy i pielęgniarek – osiemdziesiąt osób. Słowo do zgromadzonych w kaplicy skierował o. Antoni, michaelita.  W homilii przedstawił krótką historię objawień św. Michała na Górze Gargano. Zwracając się do chorych i cierpiących powiedział: „Człowiekowi pod koniec życia najtrudniej zrozumieć, dlaczego ja tak cierpię, dlaczego tak się stało. Pytań jest nieskończenie wiele. Nic nie wymyślimy.  Pan Bóg prowadzi nas różnymi drogami i ta droga też jest naszym udziałem, dlatego trzeba codziennie mówić: „Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi”. Tutaj, ta wola Boża spełnia się wobec was. Św. Michał Archanioł jest tym, który odczytał tę wolę Boga, stanął po stronie Boga i zawsze z Bogiem pomaga”. Przypominał, że człowiek do końca życia musi walczyć o Boga w swoim sercu i w życiu. Bo jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam. Jeżeli mamy Boga w sercu, potrafimy wszystko. W czasie Mszy Św. zgromadzeni odnowili przyrzeczenia chrzcielne. Kapłani udzielili też wszystkim specjalnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk. Wiele osób podpisując specjalną deklarację przyjęło Szkaplerz św. Michała Archanioła.

  Ostatnim punktem nawiedzenia figury, była Msza Św. z aktem zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi oraz Apel Jasnogórski.

    W czasie nawiedzenia została odprawiona Msza św. dla dzieci
  Krystyna Piotrowska /GN

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół