• facebook
 • rss
 • Piknik pod żaglami

  Marta Deka

  dodane 16.08.2013 13:52

  W naszym regionie jest sporo żeglarzy. Organizowane po raz drugi nad Zalewem Sulejowskim regaty mają ich zjednoczyć.

  Akcja Katolicka i Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa organizują 31 sierpnia w Zarzęcinie nad zalewem Sulejowskim II Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej w klasie Omega im. ks. dr. Zdzisława Domagały. Ich celem jest integracja sympatyków żeglarstwa i społeczności lokalnych oraz popularyzacja turystyki żeglarskiej, która w naszym regionie ma wieloletnie tradycje.

  Do udziału w regatach organizatorzy zapraszają czteroosobowe załogi reprezentujące parafie, ruchy i stowarzyszenia katolickie oraz wszystkich chętnych do wspólnego żaglowania i zabawy. Mają też specjalną propozycję dla miłośników turystyki rowerowej.

  – W dniu rozpoczęcia regat będzie możliwość transportu chętnych osób wraz z rowerami z Radomia do Studziannej. Stąd pięknym i urokliwym Szlakiem Hubala, biegnącym przez lasy powiatu opoczyńskiego, dojedziemy do Zarzęcina. Trasa liczy około 40 km. Tam wspólnie z uczestnikami regat będziemy uczestniczyć w „Pikniku Żeglarskim”. Będzie możliwość wypożyczenia rowerów wodnych i kajaków – mówi prezes Zarządu DIAK Jerzy Skórkiewicz.

  Regaty zakończą się wspólnym ogniskiem około 16.30. Lista chętnych osób na transport do Studziannej z przyczyn organizacyjnych będzie zamknięta 24 sierpnia (akradom@o2.pl). Więcej informacji na www.ak.radom.pl.

  Honorowy patronat nad imprezą objęli bp Henryk Tomasik i prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. Patronatem medialny sprawuje "Gość Niedzielny".


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół