• facebook
 • rss
 • Podziękują za wakacje

  Marta Deka

  dodane 18.08.2013 13:57

  Będą wspominać letnie oazy oraz prosić o Boże błogosławieństwo i zapał do pracy w nowym roku formacyjnym.

  Tradycyjnie już pod koniec wakacji oazowicze i liturgiczna służba ołtarza spotykają się w Wyższym Seminarium Duchownym. Tym razem już 47. Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie odbędzie się 30 sierpnia (piątek). - Zapraszamy wszystkich: ministrantów, schole i grupy oazowe. Szczególnie tych, którzy uczestniczyli w tym roku w rekolekcjach wakacyjnych Ruchu Światło-Życie. Pielgrzymka ta będzie okazją do podziękowania Panu Bogu za dar wakacji i rekolekcji oazowych. Będziemy też prosić o Boże błogosławieństwo i zapał w pracy w nowym roku formacyjnym - mówią moderatorzy diecezjalni ks. Grzegorz Lipiec i s. Anna Baćmaga.

  Motywem przewodnim spotkania będzie hasło pracy rocznej "Narodzić się na nowo". - Słowa te zostały zaczerpnięte z ewangelicznej rozmowy Jezusa z Nikodemem. Pomogą nam one pochylić się nad sakramentem chrztu świętego i momentem naszego nawrócenia i duchowej przemiany, związanym z przyjęciem Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela - wyjaśniają moderatorzy.

  Proszą też, by każda wspólnota przywiozła ze sobą znak swej parafii, świecę, chleb (niekrojony i nie w folii) i ofiarę pieniężną. Dary te będą niesione w procesji do ołtarza.

  Plan dnia

  9.00 - Tańce integracyjne, zapisy.

  9.15 - Zawiązanie wspólnoty.

  9.30 - konferencja "Narodzić się na nowo", ks. Michał Misiak - moderator Ruchu Światło-Życie z archidiecezji łódzkiej.

  10.30 - Spotkanie w grupach (ministranci - aula Jana Pawła II, schole - aula Rewery, oaza: ODB - wirydarz, OND - boisko, ONŻ - przed sceną. Oazowicze, którzy nie uczestniczyli w tegorocznych oazach wakacyjnych, idą na spotkania dla oazy dostosowane do swojego wieku).

  12.00 - Przygotowanie do Eucharystii.

  12.30 - Eucharystia, przewodniczy bp Henryk Tomasik.

  14.00 - Agapa.

  14.30 - Nabożeństwo rozesłania.

    Dzień wspólnoty to, obok modlitwy, także czas radosnej zabawy
  Marta Deka /GN


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół