• facebook
 • rss
 • Zdrowa dieta kanapkowa

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 28.08.2013 20:56

  XV Święto Chleba w Radomiu po raz piąty ma wymiar ogólnopolski. Odbędzie się w niedzielę 1 września w Muzeum Wsi Radomskiej.

  Tegoroczna edycja nieco zmienia charakter. - Tym razem nasze święto ma wymiar edukacyjno-zabawowy, a nie - jak było dotychczas - zabawowo-edukacyjny. Towarzyszy mu hasło: ”Dieta kanapkowa - smaczna i zdrowa”. Obchód będzie inauguracją społecznej kampanii, która będzie później kontynuowana także w radomskich szkołach. Chodzi przede wszystkim o promowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci, promowanie diety. Zastępowanie chipsów i batoników tradycyjnymi, zdrowymi kanapkami - wyjaśnia Jarosław Gajda, prezes Cechu Piekarzy w Radomiu.

  Święto Chleba rozpocznie Msza św. o 10.00, której będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik. A potem szereg atrakcji. O nich opowiada dyrektor radomskiego skansenu Ilona Jaroszek: - Będą rozstrzygnięcie konkursu na tradycyjny wieniec dożynkowy, ceremonia pasowania na ucznia piekarskiego. Będzie też okazja do podziękowania za 15 lat współpracy przy organizacji Święta Chleba. Tradycyjne podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na Dobry Chleb. O 14.00 zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Żywiecka", a o 15.30 - zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Na zakończenie, o 18.00, wystąpi zespół CREE.

  Na imprezie będzie zachęcał do zdrowej i smacznej diety   Maskotką tegorocznego święta będzie Pan Kanapka
  Na imprezie będzie zachęcał do zdrowej i smacznej diety
  ks. Zbigniew Niemirski /GN
  Oprócz tego na małej scenie będzie można posłuchać kapel i zespołów ludowych, a w zagrodach zaplanowano pokazy prac gospodarczych. Będzie można spróbować przysmaków kuchni regionalnej i zobaczyć, a także kupić to, co przygotowano na kiermasz twórczości ludowej. To w zagrodzie z Alojzowa. Na polu między zagrodami prezentowany będzie pokaz prac polowych.

  Nowością święta będą kąciki dziecięce, przygotowane w pobliżu wiatraków.

  "Gość Niedzielny" jest patronem imprezy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół