• facebook
 • rss
 • Chcemy być odważnymi rycerzami

  Marta Deka

  dodane 30.08.2013 20:41

  Do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjechało 1300 młodych ludzi z 73 parafii naszej diecezji. Uczestniczyli w 47. Pielgrzymce Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie.

  - Z niepokojem spoglądamy na kalendarz, który bezlitośnie obwieszcza koniec wakacji. Dziś nasze młode serca przepełnia radość - powiedzieli młodzi, witając bp. Henryka Tomasika. - Chcemy być odważnymi rycerzami Chrystusa. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na twoje wsparcie i modlitwę. Dlatego, ufając w łaskę i pomoc Bożą, prosimy cię, księże biskupie, o twoją apostolską posługę. Przybyliśmy z naszych parafii jako uczniowie, by narodzić się na nowo dla Chrystusa. Pragniemy wyjechać jako misjonarze radości i miłości - dodali.

  Tematem spotkania były słowa zaczerpnięte z ewangelicznej rozmowy Jezusa z Nikodemem: „Narodzić się na nowo”. Będą one też hasłem kolejnego roku pracy oazowiczów.

  Pielgrzymka była okazją do spotkania się po wakacyjnych rekolekcjach. W tym roku wzięło w nich udział 804 młodych. Wraz z nimi było: 140 animatorów, 29 księży, 14 sióstr zakonnych, 2 osoby świeckie i 16 alumnów, w tym dwóch z Białorusi. - To jest nasza wielka radość, że Pan Bóg otworzył serca tych młodych ludzi, że przyjechali i skorzystali z rekolekcji. Dzisiaj świętujemy tę radość wspólnym spotkaniem - mówi moderatorka diecezjalna s. Anna Baćmaga. - Dziś jest święto radości, dziękczynienia, uwielbienia Boga i prośby o Jego dary na ten rok, który rozpoczynamy - dodaje.

  Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. Przewodniczył jej bp Tomasik. W homilii, nawiązując do hasła kolejnego roku formacji oazowej, powiedział: - Gdy staniemy z wiarą przed Panem Bogiem, może dokonać się to, co wydaje się bardzo trudne. Narodzić się na nowo. Jest Ktoś, kto jest autorem tego nowego życia. To jest ta tajemnicza Osoba - Duch Święty, Duch prawdy, miłości, mocy, świadectwa. Duch Święty przychodzi jako światło, jako miłość i ta miłość rodzi moc, odwagę, świadectwo, aż po heroizm proroka Izajasza, heroizm męczenników i naprawdę wspaniałych ludzi, którzy w naszych czasach odważnie podejmują misję prowadzenia człowieka w zasięg działania Bożego słowa.

  Na zakończenie kazania, nawiązując do słów papieża Franciszka skierowanego do młodych, ordynariusz zachęcał uczestników spotkania: - Idźcie, bądźcie odważni, aby służyć Chrystusowi i braciom.

  Na zakończenie Eucharystii dziewięcioro animatorek i animatorów otrzymało krzyże animatorskie. Jednym z nich był Mateusz Gajda z parafii Wniebowzięcia NMP w Makowcu. - Krzyż animatorski jest dla mnie nie tyle odznaczeniem, co raczej takim znakiem, że powinienem odznaczać się jeszcze większą pokorą i jeszcze większą służbą. Zawsze ta posługa animatorska kojarzy mi się z takim jednym zdaniem: animator to jest osoba, która pragnie służyć. I właśnie z tym jest związany ten znak, który otrzymaliśmy, czyli z jeszcze większą służbą i większym oddaniem - powiedział.

  Do pamiątkowej fotografii stanęli z bp. Henrykiem Tomasikiem oraz diecezjalnymi moderatorami: s. Anną Baćmagą i ks. Grzegorzem Lipcem   Dziewiątka, która otrzymała krzyże animatora
  Do pamiątkowej fotografii stanęli z bp. Henrykiem Tomasikiem oraz diecezjalnymi moderatorami: s. Anną Baćmagą i ks. Grzegorzem Lipcem
  Marta Deka /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół