• facebook
 • rss
 • Stypendia dla utalentowanych

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 05.09.2013 21:13

  Od siedmiu lat kanadyjska Fundacja Polish Orphans Charity przekazuje pieniądze dla uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin.

  Od początku w Radomiu stypendialnej kapitule przewodniczy Krzysztof Gajewski. – To są pieniądze, które dadzą szansę. Wciąż staramy się o to, by pomoc trafiała do osób autentycznie potrzebujących wsparcia – mówił, przewodnicząc gali wręczenia stypendiów, która odbyła się w sali Urzędu Stanu Cywilnego. Do podziału było 20 tys. dolarów kanadyjskich. Stypendia wręczono 14 młodym uczniom – od szkół podstawowych po studentów. Wśród nich sporą grupę stanowili uczniowie szkół plastycznych. Ci, wskazując, na co przeznaczą otrzymane pieniądze, mówili o zakupie sprzętu komputerowego, oprogramowania graficznego oraz sprzętu fotograficznego, a także o możliwości zapisania się na profesjonalne kursy tańca.

  Czternaście przyznanych stypendiów nie wyczerpało puli przeznaczonej na nagrody. Fundacja ogłosi niebawem uzupełniający nabór i zostanie przyznanych kolejnych sześć stypendiów. Ponadto wsparcie otrzymała radomska Caritas. Polish Orphans Charity postanowiła ufundować sto wyprawek szkolnych dla dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny, włączając się w akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Stąd gościem gali był ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor Caritas w Radomiu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Fundacji z Kanady oraz pracownicy ambasady tego kraju.

    Krzysztof Gajewski w imieniu Fundacji przekazuje symboliczny plecak z wyprawką szkolną dyrektorowi radomskiej Caritas ks. Grzegorzowi Wójcikowi
  Ks. Zbigniew Niemirski /GN
  Fundacja Polish Orphans Charity została założona w roku 2000 w Toronto przez dr Ryszardę Russ, inż. Barta Pasowskiego oraz dr. Teda Kralkę. Od samego początku fundacja przyjęła sobie za cel niesienie pomocy polskim sierotom poprzez poprawę ich warunków wypoczynku i rozrywki w domach dziecka. Idea ta jest wspaniałą kontynuacją pracy dr. Jordana, który już w XIX wieku budował place zabaw właśnie dla ubogich dzieci. Fundacja wspiera również uzdolnione sieroty oraz dzieci żyjące w rodzinach potrzebujących pomocy poprzez przyznawanie stypendiów artystycznych. Pierwsze stypendia zostały wręczone w Radomiu w 2007 r. Od roku 2009 przyznawane są stypendia dla dzieci z całego Mazowsza. W roku 2011 działalność fundacji objęła Kielce, a potem Warszawę. Od przyszłego roku fundacja obejmie swym działaniem także Katowice.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół