• facebook
 • rss
 • Jest za co dziękować Bogu i ludziom

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 22.09.2013 22:45

  Jako „Gość Radomski” do redakcyjnej rodziny „Gościa Niedzielnego” dołączyliśmy w kwietniu 2006 r., zachowując ciągłość z poprzednim tygodnikiem naszej diecezji poprzez nadtytuł „AVE”.

  Każdego tygodnia, dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, docieramy dziś do niemal wszystkich parafii w naszej diecezji. Okrzepliśmy też w samej strukturze redakcji, która – obok katowickiej centrali – liczy dziewiętnaście oddziałów diecezjalnych. Od niemal roku każdego dnia publikujemy informacje, relacje i komentarze na naszej stronie internetowej. Na siódmą rocznicę dołączyliśmy do społeczności Fecebooka (facebook.com/goscradomski).

  Wszystkim dziękujemy za wszelką życzliwość i znaki przyjaźni.

  Jak każdego roku, tak i teraz wzięliśmy udział w dorocznym spotkaniu ponadstuosobowej redakcji ”Gościa Niedzielnego”. Obecnie były to nie tylko tradycyjne trzydniowe rekolekcje, ale też rocznicowe świętowanie. Zwiedziliśmy gmach Sejmu Śląskiego. Czymś wyjątkowym - jak się okazuje nie tylko dla nas z południowego Mazowsza, ale nawet dla niejednego z mieszkańców Górnego Śląska - była wizyta w kopalni węgla kamiennego ”Guido” w Zabrzu. Zjazd 320 m pod ziemię, zapach węgla, górnicze maszyny z różnych epok i świadomość, jak wyjątkowy jest górniczy trud, był rekolekcyjną konferencją o szacunku dla ludzkiej pracy, o poświęceniu dla rodzin i umiłowaniu ojczystej ziemi – tam pod ziemią.

  Drugiego dnia odbyliśmy pielgrzymkę do Piekar Śląskich, gdzie Eucharystii przewodniczył katowicki pasterz senior, wielki przyjaciel „Gościa Niedzielnego” abp Damian Zimoń. Gdy witałem się z nim, przypominając, że przyjechałem z Radomia, uśmiechnął się i powiedział: „Z Radomia! A to tam mieliście ostatnio to wspaniałe spotkanie młodych!”.

  Wieczorem w podziemiach katowickiej katedry uczestniczyliśmy w modlitwie uwielbienia, a o prawdzie mówił ks. prof. Jerzy Szymik. Półprawdy, manipulacje i niby-prawdy zbyt często dominują w wielu publikatorach. ”A przecież nie gra się o własny los kostkami hipotezy” – mówił konferencjonista.

  Trzydniowe spotkanie zakończyła celebra z katedrze. Kilkudziesięciu celebransów, wśród nich twórca sukcesu ”Gościa”, redaktor naczelny ks. Marek Gancarczyk, który z zespołem doprowadził tygodnik na szczyt tygodników opinii w Polsce. Eucharystii przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. – Sukces musi iść w parze z pokorą – mówił w homilii – a szukając cech znamionujących nasz tygodnik, wskazywał, że jest to ”roztropna troska o dobro wspólne” i ”posługiwanie się piórem zanurzonym w chrześcijańskiej aksjologii”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół