• facebook
 • rss
 • W 555. rocznicę urodzin królewicza

  Marta Deka

  dodane 02.10.2013 16:11

  3 października, w 555. rocznicę urodzin królewicza Kazimierza Jagiellończyka, do kościoła św. Jana Chrzciciela (fara) zostaną wprowadzone relikwie św. Kazimierza, patrona Radomia i diecezji.

  Oficjalnego przekazania relikwiarza o 16.00 przed Urzędem Miasta dokona metropolita wileński abp Gintaras Linas Grušas. Powitają go bp Henryk Tomasik, prezydent  Andrzej Kosztowniak, proboszcz parafii farnej ks. Mirosław Nowak i przewodniczący Rady Miasta Dariusz Wójcik. Potem nastąpi przemarsz ul. Żeromskiego w stronę fary.

  Na wysokości ul. Moniuszki relikwiom cześć oddadzą członkowie zakonów rycerskich, bractw, związków zawodowych i stowarzyszeń. W bramie prowadzącej do kościoła garnizonowego przedstawiciele służb mundurowych. Przed kościołem oo. Bernardynów przedstawiciele wszystkich stanów Kościoła oraz świeckich zorganizowanych w ruchach i stowarzyszeniach religijnych.

  Mszy św. o 18.00 w farze przewodniczył będzie abp Gintaras Linas Grušas. W Roku Wiary jest to kościół stacyjny, w którym można uzyskać odpust zupełny. Po Eucharystii około 19.00 z koncertem organowym wystąpi Robert Grudzień.

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z procesją w godzinach 16.30-18.00 nastąpią zmiany w organizacji ruchu i objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej.

  W godzinach tych będą obowiązywały następujące objazdy dla autobusów linii 1, 7, 8, 9 i 15:

  - linia 1: Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Narutowicza, Limanowskiego;

  - linie 7 i 9: Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Narutowicza, Limanowskiego, Reja, Malczewskiego;

  - linie 8 i 15: Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Narutowicza, Limanowskiego, Okulickiego.

  Na trasach tych objazdów będą obowiązywały wszystkie przystanki. Będą też ustawione przystanki tymczasowe Tochtermana / Lekarska (w obu kierunkach, koło szpitala). Nieczynne będą natomiast przystanki Żeromskiego / Traugutta oraz Lekarska / Szpital.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół