• facebook
 • rss
 • Dzień Papieski

  Marta Deka

  dodane 10.10.2013 15:04

  Kremówki w Opocznie. Papieskie biegi w Jedlni Letnisku i Pionkach. We wszystkich parafiach prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na stypendia dla potrzebującej młodzieży.

  W niedzielę 13 października już po raz trzynasty obchodzić będziemy Dzień Papieski. W tym roku odbywa się pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Dialogu". W przygotowanie tego dnia włączają się stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która nazywana jest żywym pomnikiem ojca świętego.

  W piątek 11 października uczniowie PSP nr 34 przed kościołem garnizonowym w Radomiu (od 14.00) czytać będą teksty bł. Jana Pawła II. - Z racji Dnia Papieskiego stypendyści będą przede wszystkim aktywnie uczestniczyć we Mszach św. w swoich parafiach oraz opowiadać o fundacji i kwestować. Organizują również apele w swoich szkołach, np. w szydłowieckim liceum. Niektórzy angażują się w większe akcje. W parafii pw. św. Wawrzyńca w Kunicach po wszystkich Mszach św. będzie czuwanie połączone z występami chóru im. Jana Pawła II. W Jastrzębi podczas Apelu Papieskiego zostanie rozstrzygnięty konkurs fotograficzny – mówi Ewa Mężyk, przewodnicząca diecezjalnej komisji stypendialnej.

  Radomska parafia Świętej Rodziny zaprasza 13 października o 18.30 na wieczornicę. W programie nauczanie Jana Pawła II związane z dialogiem oraz sztuka dialogu z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Po Mszach św. kremówkami papieskimi częstował będzie ks. Leszek Sokół przed kościołem przy ul. Granicznej w Opocznie. Przy okazji zbierane będą dobrowolne datki, które Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" przeznaczy na stypendia dla zdolnej młodzieży.

  W Jedlni-Letnisku już po raz drugi odbędzie się charytatywny bieg pod hasłem "Bieg dla Jana Pawła II - BĄDŹ ŚWIĘTYM". Zawodnicy będą mogli startować w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, dorośli. Jak rok temu, dla uczestników biegu przewidziano okolicznościowe koszulki. Spotkanie o 14.15 w kościele parafialnym. Bieg Papieski odbędzie się też w Pionkach. Zawodnicy  wystartują o 13.00 sprzed siedziby Nadleśnictwa Kozienice (ul. Partyzantów 62). Każdy, kto przebiegnie 5 km, na mecie otrzyma gorącą herbatę oraz papieską kremówkę. Uczestnicy odmówią dziesiątkę Różańca oraz wysłuchają fragmentów homilii Jana Pawła II. Będzie też prezent od leśników: grochówka i pieczone ziemniaki. Przedbiegi dla małych dzieci o 12.00. Organizatorzy zapraszają dzieci z przedszkoli i podstawówek wraz z rodzicami. Dla najliczniejszej rodziny, która ukończy bieg – specjalna nagroda!!! Na zakończenie pod Wiatą w Nadleśnictwie Kozienice będzie gorąca grochówka oraz pieczone ziemniaki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół