• facebook
 • rss
 • Nuncjusz apostolski przyjeżdża do Radomia

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 16.10.2013 21:39

  Abp Celestino Migliore będzie przewodniczył Mszy św. w rocznicę śmierci bp Jana Chrapka. Celebra będzie sprawowana w radomskiej katedrze 18 października o 18.00.

  Podczas uroczystości będą zbierane ofiary, które wesprą program stypendialny dla dzieci niepełnosprawnych. Kolejny raz zostanie wręczona nagroda ''Viventi Caritate'' - Żyjącemu Miłością. Przyznaje ją Fundusz Biskupa Jana Chrapka, działający przy radomskiej Caritas. Nagroda honoruje ludzi, szczególnie z lokalnych środowisk, których działalność zostawia trwałe ślady. Wzorem takich postaw był właśnie bp Jan Chrapek.

  Abp Celestino Migliore jako nuncjusz apostolski przyjechał do Radomia w Uroczystość Wszystkich Świętych w 2010 r. i w katedrze modlił się przy sarkofagu bp. Chrapka. - Chciałem tutaj przyjechać i podziękować biskupowi Janowi za przyjaźń i braterskie wsparcie, które mi ofiarował przed wielu laty - mówił wówczas, podkreślając, że bp Chrapek był jego serdecznym przyjacielem i poleca go Bogu w swoich modlitwach.

  Rok później, 16 listopada, nuncjusz apostolski przewodniczył obchodom odpustowym w skarżyskiej Ostrej Bramie.

  Tak więc wręczenie tegorocznej nagrody ''Viventi Caritate'' będzie mieć wyjątkową oprawę. W czasie konferencji prasowej w siedzibie Caritas Zbigniew Miazga z Funduszu Biskupa Jana Chrapka przedstawił nominowanych. Są to: Stowarzyszenie ''Budujemy Przystań'' i Halina Marciniak. Głównym celem stowarzyszenia jest wspieranie i zapewnienie wielopłaszczyznowej formy edukacji dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz prowadzenie rehabilitacji. Dzięki inicjatywie stowarzyszenia rozpoczął działalność Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych, w skład którego wchodzi przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Z kolei Halina Marciniak jest pedagogiem i terapeutką oraz założycielką i twórcą koncepcji działania Zespołu Szkół Integracyjnych w Radomiu. Jest także współtwórcą Rodziny Szkół Jana Pawła II w Polsce.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół