• facebook
 • rss
 • Zadziwiająco różnorodne

  Krystyna Piotrowska

  dodane 22.10.2013 19:22

  Organizatorzy konkursu chcieli nie tylko zachęcić młodych ludzi do przyjrzenia się swojemu miastu i dostrzeżenia jego urokliwych zakątków. Chcieli też zobaczyć Radom widziany ich okiem za sprawą aparatu fotograficznego.

  Konkurs fotograficzny "Radom - moje miasto" został zorganizowany przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu. Przeznaczony był dla tych dzieci i młodzieży, nad którymi sprawowana jest piecza zastępcza. W konkursie udział wzięło trzydzieścioro z nich. Otrzymały one od organizatorów jednorazowe aparaty fotograficzne. Efektem ich pracy było 448 zdjęć. Każde z nich oceniało konkursowe jury.

  Wystawa złożona z najlepszych prac znajduje się w holu Urzędu Miejskiego w Radomiu przy ul. Żeromskiego 53. Tam też odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień młodym laureatom konkursu.

    Laureaci konkursu i chwila dla reporterów
  Krystyna Piotrowska /GN
  Jak powiedziała wiceprezydent Radomia Anna Kwiecień, oceniane zdjęcia zaskakiwały różnorodnością miejsc, w których zostały zrobione. Widać było też kreatywność młodych ludzi w podejściu do tematu. To wszystko sprawiło, że wyłonienie zwycięzców nie było rzeczą łatwą.

  Laureatką pierwszego miejsca została Martyna Kotwiła. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Szmulkis, a trzecie Wiktoria Gałecka.

  Komisja przyznała również wyróżnienia dla Mai Woźniak, Marii Fijoł, Darii Wiśniewskiej, Patrycji Baran.

  W kalendarzu ściennym na 2014 rok komisja postanowiła umieścić fotografie Zuzanny Lacatus, Darii Wiśniewskiej i Damiana Zielińskiego.

  Konkurs udało się zrealizować dzięki wsparciu sponsorów. Byli to: Radosław Witkowski, firmy Mat-Hol, Radwag, Tomrad, Precision Machine Parts Poland, Stymat, Kratki.pl, Piekarnia Jarosław Gajda, Restauracja Teatralna, Atelier Fryzjersko-Kosmetyczne „Christian”, Impero Bocheński i Galeria Słoneczna. Dzięki ich wsparciu powstanie też kalendarz na 2014 rok.

    Na otwarcie wystawy fotograficznej przyszło wielu znamienitych gości
  Krystyna Piotrowska /GN
    Organizatorzy konkursu dla wszystkich jego uczestników przygotowali dyplomy. Wręczały je wiceprezydent Radomia Anna Kwiecień i dyrektor MOPS w Radomiu Halina Janiszek (z prawej)
  Krystyna Piotrowska /GN

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół