• facebook
 • rss
 • Znów pośpieszyliśmy z pomocą

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 04.11.2013 12:39

  Chęci nie zabrakło po obu stronach - i wśród tych, co kwestowali, i wśród tych, którzy otwierali swe portfele.

  Podczas trzydniowej kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków radomskiego cmentarza przy ul. Limanowskiego udało się zebrać nieco ponad 40 tys. zł. – To niemal rekordowy wynik, drugi w historii radomskich kwest – mówił Radiu Plus Radom Jerzy Przyborowski, przewodniczący Społecznego Komitetu Ratowania Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu.

  Kwesta trwała od Wszystkich Świętych, poprzez Dzień Zaduszny, do niedzieli 3 listopada włącznie. Ponad połowę zbiórki udało się uzyskać w samą uroczystość Wszystkich Świętych. Społeczny Komitet Ratowania Zabytkowego Cmentarza dziękuje wszystkim, którzy okazali serce, hojność i troskę o los zabytków najstarszej radomskiej nekropolii, która rok temu obchodziła 200-lecie powstania.

  Z kolei w Opocznie kolejny raz kwestowano na dokończenie remontu zabytkowego kościoła św. Marii Magdaleny znajdującego się na cmentarzu przy ul. Moniuszki. Zebrane środki, a w tym roku było to 8585 zł, pozwolą na dokończenie wnętrza zabytkowego kościoła.

  Podobnie jak w Radomiu, kwestowano od 1 do 3 listopada. Datki zbierali przedstawiciele samorządu gminy Opoczno, w tym burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski, jego zastępcy oraz przedstawiciele powiatu opoczyńskiego i instytucji działających w Opocznie. Dzięki Ceramice Paradyż oraz firmie Promont Stefana Rogulskiego każdy darczyńca otrzymywał płytkę z widokiem na opoczyński plac Kilińskiego sprzed kilkudziesięciu lat. Płytki firmy przekazały nieodpłatnie.

  W głębi kościół św. Marii Magdaleny   Dzięki Ceramice Paradyż i firmie Promont Stefana Rogulskiego darczyńcy otrzymywali płytki z widokiem starego Opoczna
  W głębi kościół św. Marii Magdaleny
  Marta Deka /GN


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół