• facebook
 • rss
 • Włączmy się w ten płomień!

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 30.11.2013 16:35

  Wigilijna Świeca Caritas dzięki swojej popularności stała się, obok opłatka i choinki, jedną z nieodłącznych części polskiego obyczaju świątecznego - piszą księża Grzegorz Wójcik i Robert Kowalski z radomskiej Caritas.

  Jednym z tych, do którego dociera pomoc, jest Mikołaj, podopieczny radomskiej świetlicy Caritas. - Mam na imię Mikołaj. Chodzę do IV klasy. Lubię grać w piłkę nożną. Mam dwie siostry, młodszą i starszą.  Uczęszczam na zajęcia świetlicy Caritas. Chodzę na zajęcia z angielskiego i plastyczne. W świetlicy odrabiam lekcje, spotykam się kolegami. Mogę też jeździć na wycieczki i kolonie - mówił w czasie konferencji zorganizowanej w siedzibie Caritas przy ul. Kościelnej w Radomiu.

  W ciągu 20 lat na polskich stołach stanęło wiele milionów świec Caritas. Setki tysięcy dzieci mogły dzięki temu wyjechać na wakacje, otrzymać wyżywienie czy zwiększyć swoje szanse w edukacji. - W tym roku dla diecezji radomskiej przygotowaliśmy 75 tys. świec. Liczbę podobną jak w roku ubiegłym. Ostatnio ze sprzedaży świec zebraliśmy 120 tys. zł. Z tych środków dofinansowaliśmy letni wypoczynek dla tysiąca dzieci. Wsparliśmy przygotowanie tysiąca wyprawek szkolnych. 37 dzieci dostało celowe dofinansowanie na koszty leczenia - mówi dyrektor radomskiej Caritas, ks. Grzegorz Wójcik.

  Po raz czternasty akcja posiada charakter ekumeniczny, stąd obecność na konferencji proboszczów parafii ewangelicko-augsburskiej i prawosławnej. W pierwszej odpowiednikiem katolickiej Caritas jest Diakonia, a w drugiej - Eleos.

  - Warto zwrócić uwagę na samo znaczenie tych słów: eleos - miłosierdzie, caritas - miłość, diakonia - służba. One w pełny sposób wyrażają bezinteresowność i pomoc - mówił ks. Tomasz Rubczewski, proboszcz parafii prawosławnej w Radomiu. - Cieszę się że mogę brać udział w akcji. Pamiętam początki i radość z jej zaistnienia. Jesteśmy małym Kościołem. Nie mamy takiej siły przebicia jak Caritas, ale razem tworzymy duże dzieło i naszym wkładem przyczyniamy się do niego - podkreślał ks. Wojciech Rudkowski, proboszcz radomskiej parafii ewangelicko-augsburskiej.

  Akcję można wesprzeć, kupując wigilijną świecę Caritas, wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub przez wpłatę na konto Caritas. Szczegóły na stronie www.wigilijnedzielocaritas.com.

  Informacje o dwudziestu latach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom znajdą się również na stronie www.facebook.com/akcjecaritas.

  Mają one ukazać wpływ, jaki miłość bliźniego oraz realna pomoc materialna mają na los najuboższych dzieci   Hasłem tegorocznej akcji są słowa: Rozjaśnij dzieciom przyszłość
  Mają one ukazać wpływ, jaki miłość bliźniego oraz realna pomoc materialna mają na los najuboższych dzieci
  Ks. Zbigniew Niemirski /GN


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół