• facebook
 • rss
 • Darczyńca pilnie poszukiwany

  Marta Deka

  dodane 02.12.2013 19:42

  Trwa ostatni, najważniejszy etap Szlachetnej Paczki. - Poszukujemy darczyńców - ludzi, którzy chcą mądrze pomagać rodzinom w potrzebie. Na wsparcie czeka jeszcze około 35 rodzin z Radomia i Skaryszewa - mówi Anna Słopiecka, liderka rejonu Radom.

  "Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska" - to hasło tegorocznej kampanii Szlachetnej Paczki. Jej finał będzie 7 i 8 grudnia. - Pozostał już niecały tydzień. Intensyfikujemy działania i walczymy o każdego darczyńcę - mówi Anna Kijas, liderka rejonu Skaryszew. - Pomoc kierujemy do tych rodzin, które mimo swojej biedy walczą o lepsze jutro. Starają się, robią wszystko, by poprawić swój los, ale nie zawsze im to wychodzi. Szlachetna Paczka ma być takim dopalaczem, który pchnie ich do przodu - dodaje. Potrzebujące rodziny są wdzięczne za wsparcie. Bardzo ważna jest dla nich też świadomość, że ktoś zainteresował się ich sytuacją, postarał się i przygotował paczkę specjalnie dla nich.

  Do 6 grudnia na stronie internetowej Szlachetnej Paczki można wybrać rodzinę, dla której chce się przygotować tę wyjątkową paczkę. Oprócz Radomia i Skaryszewa w naszej diecezji w kampanię włączyły się: Kowala, Przysucha i Opoczno. Tam też poszukują darczyńców. - Serdecznie zachęcamy do włączenia się w mądrą, szlachetną pomoc dla najbardziej potrzebujących. Darczyńcą może zostać każdy: osoby prywatne, grupy przyjaciół, pracownicy z jednej firmy, szkoły, instytucje, stowarzyszenia. Im więcej osób zaangażuje się w pomoc dla wybranej rodziny, tym więcej potrzeb i marzeń można zrealizować - mówi Anna Słopiecka.

  W Skaryszewie w kampanię włączyła się cała parafia. Wolontariusze 1 grudnia po każdej Mszy św. zbierali datki do puszek. Wybrali jedną rodzinę, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. To właśnie ona przed świętami Bożego Narodzenia dostanie paczkę od parafian.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół