• facebook
 • rss
 • Dla ośmioletniego Szymonka

  Krystyna Piotrowska

  dodane 12.12.2013 23:51

  To połączenie uczty dla ucha i dar serca dla potrzebującego młodego człowieka. Spotkajmy się 14 grudnia o 18.00 w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

  W minioną niedzielę radomska Łaźnia zamieniła się w wielką pracownię plastyczną, w której znani mieszkańcy miasta malowali bombki choinkowe. Ta kolejna już „produkcja” kolorowych ozdób choinkowych jak zawsze ma charytatywny cel. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie, rehabilitację i specjalny sprzęt medyczny dla ośmioletniego Szymona. Chłopiec cierpi na rzadką chorobę, która powoduje odkładanie się żelaza w mózgu, bardzo pogarszając jego stan zdrowia.

  Licytacja bombek – kolorowych dzieł sztuki, malowanych nie tylko pędzlem, ale i sercem, odbędzie się 14 grudnia podczas przerwy Koncertu Gwiazdkowego. Koncert rozpocznie się o 18.00. Na to muzyczne wydarzenie zaprasza Radomska Orkiestra Kameralna.

  Wystąpią: Jacek Kortus – fortepian, Przemysław Zych – dyrygent, Radomska Orkiestra Kameralna.

  W programie między innymi F. Chopin: I koncert fortepianowy e-moll op. 11, Arcangelo Corelli: Concerto grosso g-moll op. 6 nr 8, Dag Wiren: Serenada na orkiestrę smyczkową.

  Jacek Kortus w lutym 2005 roku był uczestnikiem 3. etapu na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W październiku 2005 roku został finalistą, wyróżnionym na XV Międzynarodowym Konkursie im F. Chopina w Warszawie. Po konkursie wystąpił na 50 recitalach i koncertach, m.in. w USA, Brazylii, Niemczech, Belgii i w czołowych polskich filharmoniach. W grudniu ukaże się jego pierwsza płyta solowa z sonatami Liszta i Chopina wydana przez Polskie Nagrania.

  Przemysław Zych jest radomianinem, kompozytorem i dyrygentem.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół