• facebook
 • rss
 • Dobry człowiek z Radomia

  Krystyna Piotrowska

  dodane 22.12.2013 22:47

  Zaproszenie skierowane było do wszystkich mieszkańców Radomia. Przybyli tłumnie. Nikt nie odszedł głodny. Było odświętnie i uroczyście.

  Odświętnie ubrane szpalery choinek, tysiące błyszczących lampek i wszechobecny zapach wigilijnych potraw, unoszący się z kilku polowych kuchni. Wolontariusze roznoszący opłatki i melodie kolęd otulające uszy. A to wszystko w samym centrum Radomia, obok „Łaźni”, na deptaku przy ul. Żeromskiego. To tu po raz kolejny władze miasta zaprosiły mieszkańców Radomia na „Wigilię na deptaku”.

  Spotkanie poprzedziła Msza św. sprawowana w radomskiej katedrze pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika.

  Po Eucharystii spotkanie na deptaku rozpoczęło się od przekazania przez harcerzy światła betlejemskiego. W tym roku Betlejemskiemu Światłu Pokoju towarzyszy przesłanie: "Wyjdź z cienia, pokaż dobro". Później życzenia zebranym złożyli bp Henryk Tomasik, prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak i poseł na Sejm RP Marek Suski.

    Prezydent Andrzej Kosztowniak wysłuchał wielu życzeń od mieszkańców miasta
  Krystyna Piotrowska /GN
  – Kolędy i każde spotkanie opłatkowe odwołują nas do tego niezwykłego wydarzenia, którym było narodzenie Bożego Syna w Betlejem. Proszę przyjąć od nas, duszpasterzy, najlepsze życzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o to miasto, za ich pracę dla dobra człowieka i tej wspólnoty. Życzymy przedstawicielom władz państwowych i samorządowych, wszystkim, którzy są zatroskani o tę wspólnotę Bożego światła i Bożej mocy, Bożego pokoju w sercach, rodzinach, miejscach pracy i w naszej ojczyźnie. Życzymy, abyśmy wpatrzeni w Dziecię Jezus, potrafili być dobrzy tak jak On – usłyszeli zebrani.

  Z podziwem patrzymy na wszystkie formy pomocy drugiemu człowiekowi. Radom słynie z ogromnego zaangażowania w tej dziedzinie. Różne formy wolontariatu, grupy charytatywne, różne formy niesienia pomocy, także instytucjonalne przez ośrodki pomocy społecznej. To znak wielkiej wrażliwości i troki o potrzebującego człowieka. Życzę naszemu miastu, aby w internecie pojawiło się jak najwięcej pięknych filmów na temat „Dobrego człowieka z Radomia”. Aby jeszcze bardziej Radom był znany z tego, że ludzie są dla siebie dobrzy, potrafią czynić to dobro. Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim. Na najbliższe dni życzmy sobie błogosławionych świąt Bożego Narodzenia – powiedział bp Henryk Tomasik.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół