• facebook
 • rss
 • Życzenia naszego ordynariusza

  Opr. ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 25.12.2013 00:00

  "Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju" - bp Henryk Tomasik przypomina orędzie proroka Izajasza, które spełniło się na Jezusie Chrystusie.

  Drodzy Diecezjanie!

  "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło (...). Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju” (Iz 9,1.5). Zapowiedź wyrażona słowami proroka Izajasza stała się rzeczywistością. "Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna” (Hbr 1,1) - powie natchniony autor Listu do Hebrajczyków.

    - W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia świąteczne - mówi ordynariusz
  Ks. Zbigniew Niemirski /GN
  Tajemnica wcielenia odsłania piękny plan Bożej mądrości i miłosierdzia. Bóg w swoim Synu staje się darem dla człowieka. Wyzwala także dobro z ludzkich serc.

  W atmosferze dziękczynienia za Boże Narodzenie proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

  Pragnę je wyrazić słowami modlitwy z uroczystości Bożego Narodzenia:

  „Boże, Ty sprawiłeś, że ta najświętsza noc zajaśniała blaskiem prawdziwej światłości, daj, abyśmy w niebie mogli uczestniczyć w radości Twojego Syna, którego tajemnicę wcielenia poznaliśmy na ziemi".

  Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

  Bp Henryk Tomasik


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół