• facebook
 • rss
 • Pokłońmy się Boskiemu Dzieciątku!

  Marta Deka

  dodane 04.01.2014 17:10

  W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, w czterech miastach naszej diecezji: Radomiu, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i Pionkach przejdą Orszaki Trzech Króli.

  W każdym z tych miast wolontariusze rozdawać będą wszystkim uczestnikom orszaku korony i śpiewniki zawierające teksty tradycyjnych kolęd bożonarodzeniowych.

  Orszak w Radomiu, pod hasłem: "Tobie, Królu i Panie, kłaniają się radomianie", poprowadzą Trzej Królowie w asyście ułanów. Uczestniczyć w nim będą bp Henryk Tomasik i prezydent Andrzej Kosztowniak. Uczestnicy spotkają się na Rynku o 12.00. Barwny korowód przejdzie ulicami Rwańską i Żeromskiego przed Urząd Miasta, gdzie ustawiona jest szopka. Po drodze zatrzyma się 6 razy: przy klasztorze oo. bernardynów, ul. Witolda, kościele garnizonowym, przed gmachem sądu, Urzędem Miejskim i przy Łaźni. W tych miejscach będzie można oglądać inscenizacje przygotowane przez radomską młodzież. Na zakończenie będzie wspólne kolędowanie i koncert zespołu El Brzeszczoteros.

  Po raz pierwszy Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Skarżyska-Kamiennej. Rozpocznie się o 13.30 przed kościołem oo. franciszkanów. Korowód prowadzony przez Mędrców ze Wschodu przejdzie do Ostrej Bramy (ul. Wileńska), gdzie przed znajdującą się na dziedzińcu stajenką betlejemską odbędzie się wspólne kolędowanie.

  Natomiast w Starachowicach o 12.00 sprzed trzech kościołów (Wszystkich Świętych, Świętej Trójcy, Najświętszego Serca Jezusowego) wyruszą trzy orszaki z Trzema Królami na wielbłądach. Spotkają się przed wejściem na dawny tzw. Manhattan, gdzie przy stajence odegrana zostanie inscenizacja "Południe Trzech Króli". Wokół stajenki na specjalnym wybiegu będzie można zobaczyć zwierzęta z cyrku "Arena", m.in. alpaki, lamy, baranki i osły.

  Uczestnicy Orszaku Trzech Króli w Pionkach spotkają się o 11.40 w ogródku jordanowskim. Wyruszą pod hasłem: "Tobie, Królu i Panie, kłaniają się pionkowianie". Po drodze będzie można obejrzeć inscenizacje przygotowane przez uczniów i harcerzy. Około 14.00 przed Urzędem Miasta wszyscy pokłonią się nowo narodzonemu Panu Jezusowi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół