• facebook
 • rss
 • Potrzeba wrażliwości i odpowiedzialności

  md

  dodane 07.01.2014 14:41

  W związku z prowadzoną obecnie debatą dotyczącą ideologii gender oraz zajętym w tej sprawie stanowiskiem Episkopatu Polski wiceprezydent Fałek wystosował list do dyrektorów i nauczycieli radomskich szkół.

  Prosi w nim wychowawców i pedagogów o szczególną wrażliwości i odpowiedzialność w zakresie wprowadzania pilotażowych eksperymentów w zakresie gender. "Za niedopuszczalne uważam przekazywanie treści w trakcie pobytu wychowanków, uczniów, a także organizacji spotkań w placówkach oświatowych mogących stać w sprzeczności z Konstytucją RP, nie mając wcześniej indywidualnej zgody każdego z rodziców" - czytamy w liście.

  Pełny tekst listu wiceprezydenta Ryszarda Fałka:

  Dyrektorzy,

  Nauczyciele Radomskich Samorządowych Placówek Oświatowych

  W związku z toczącą się obszerną debatą społeczną w mediach oraz stanowiskiem Episkopatu Polski w zakresie "ideologii gender" informuję, że jako pedagodzy, wychowawcy odpowiadamy za przestrzeganie prawa w zakresie swobody wyznania i wychowania, które winno być zgodne z oczekiwaniami rodziców co gwarantuje art.48 ust. 1 Konstytucji RP: „Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. (...)”.

  Niepodważalnym faktem jest, że w Polsce ok. 90% społeczeństwa to katolicy, dla których stanowisko Episkopatu Polski w zakresie "małżeństwa jako wspólnoty mężczyzny i kobiety oraz rodziny zbudowanej na małżeństwie" jest zobowiązujące. Episkopat wystosował apel "do rodzin chrześcijańskich, do przedstawicieli ruchów religijnych i stowarzyszeń kościelnych oraz wszystkich ludzi dobrej woli, aby odważnie podejmowali działania, które będą służyć upowszechnianiu prawdy o małżeństwie i rodzinie".

  Dlatego proszę wszystkich wychowawców i pedagogów o szczególną wrażliwość i odpowiedzialność w zakresie wprowadzania pilotażowych eksperymentów w zakresie "gender".

  Za niedopuszczalne uważam przekazywanie treści w trakcie pobytu wychowanków, uczniów, a także organizacji spotkań w placówkach oświatowych mogących stać w sprzeczności z Konstytucją RP, nie mając wcześniej indywidualnej zgody każdego z rodziców.

  Zobowiązuję dyrektorów do poinformowania wszystkich pracowników pedagogicznych w placówkach o ich obowiązkach, a także rodziców/prawnych opiekunów o przysługujących im prawach.

  Wiceprezydent Radomia

  Ryszard Fałek

  7.01.2014.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół