• facebook
 • rss
 • Z kolędą na ludowo i kolorowo

  Krystyna Piotrowska

  dodane 13.01.2014 23:34

  Ubrani w ludowe stroje śpiewają, tańczą, grają. Reprezentują folklor ziemi radomskiej i promują swoją gminę Wolanów. To szkolny zespół „Wolanianki”.

  Głównym organizatorem Koncertu Noworocznego Kolęd i Pastorałek, który odbył się w kościele pw. św. Doroty w Wolanowie, był wójt Gminy Wolanów Krzysztof Murawski. Jak przypomniał proboszcz ks. kan. Tadeusz Kszczot, był to już trzeci koncert zorganizowany przez pana wójta. Przed bardzo licznie zgromadzoną w świątyni publicznością wystąpił szkolny zespół „Wolanianki”. Członkowie zespołu to uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Wolanowie. Ubrani w piękne ludowe stroje, zachwycili wyśpiewanymi kolędami i pastorałkami. Zespół zaśpiewał też piosenkę-hymn "Słuchojta ludziska", poprzez który promuje swoją gminę. Nic dziwnego, że młodzi artyści zostali poproszeni o bis.

  Po koncercie członkom zespołu i jego opiekunkom podziękował proboszcz oraz wójt Gminy Wolanów. Później artyści i goście zostali zaproszeni do Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie na herbatę i ciastka.

  Zespół „Wolanianki” powstał w 2009 r. i od początku opiekują się nim panie: Barbara Siuda, nauczycielka języka polskiego w PSP Wolanów, i Barbara Waśkiewicz, pedagog szkolny w ZSO w Wolanowie.

  – Zespół liczy 50 osób i drugie tyle chętnych czeka na przyjęcie do zespołu. Bardzo nas też cieszy, że młodzież chętnie zakłada stroje ludowe. To cudowne, wspaniałe dzieciaki. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień i wciąż idziemy do przodu – powiedziała Barbara Waśkiewicz. Sukces zespołu nie pojawił się sam. Składa się na niego systematyczna praca podczas prób. A te najczęściej odbywają się w soboty, żeby uczniowie nie tracili lekcji. Na szczęście nikt z tego powodu nie narzeka, a obydwie panie Barbary zgodnie zapewniają, że czas poświęcony podopiecznym to sama przyjemność. Nagrodą zaś dla nich są sukcesy „Wolanianek”.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół