• facebook
 • rss
 • Doroczny koncert kolęd

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 28.01.2014 19:38

  Ten występ to zwyczaj praktykowany od lat przez chór alumnów Wyższego Seminarium Duchownego.

  Tegoroczny koncert miał w sobie coś wyjątkowego: w rolę gospodarza wcielił się dyrygent ks. prał. Henryk Ćwiek. Jest on bowiem zarazem proboszczem parafii Jedlińsk, jak też - jako wykładowca śpiewu i muzyki kościelnej w radomskim seminarium - dyrygentem kleryckiego chóru.

  Alumni zapewnili najpierw oprawę muzyczną Eucharystii, a kaznodzieją był rektor seminarium ks. Jarosław Wojtkun. A na koniec dali koncert kolęd. - To wielka radość być tu w Jedlińsku, gdzie ks. Henryk Ćwiek jest proboszczem od 27 lat, i śpiewać w tej parafii, a także zobaczyć na własne oczy ten żywy Kościół, o którym wielokrotnie podczas prób czy wykładów opowiada nam ks. prałat - mówili alumni. Klerycy pamiętali też o tym, że w tych dniach ich dyrygent obchodził imieniny. - Życzymy sił i wytrwałości w posłudze kapłańskiej i by duszpasterski zapał ks. prałata zawsze płonął i zarażał młodych księży i kleryków na drodze powołania.

  Klerycki chór to czterogłosowy zespół śpiewaczy. Śpiewają w nim alumni z wszystkich sześciu lat studiów. Nabór dokonuje się na początku pierwszego roku, a oficjalne przyjęcie do chóru dokonuje się tradycyjnie w listopadzie, gdy obchodzone jest wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej.

  Alumni śpiewają podczas wielu uroczystości kościelnych. Od kilku lat wykonują Mękę Pańską podczas transmitowanej przez TVP Polonia Liturgii Niedzieli Palmowej z Muzeum Wsi Radomskiej.

  Dyrygent jest proboszczem jedlińskiej parafii od 27 lat   Chórem kleryckim dyrygował gospodarz, ks. prał. Henryk Ćwiek
  Dyrygent jest proboszczem jedlińskiej parafii od 27 lat
  Archiwum WSD w Radomiu


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół