• facebook
 • rss
 • Wdzięczni za niezwykły dar

  Marta Deka

  dodane 02.02.2014 13:00

  W radomskim kościele Świętej Trójcy (ojców jezuitów) siostry zakonne, bracia i ojcowie wspólnie świętowali Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

  - Spotkaliśmy się we wspólnocie osób konsekrowanych, aby dziękować Bogu za ten niezwykły dar - łaskę powołania. To jest dla całego Kościoła znak, że wszyscy mamy się Panu Bogu ofiarować i dla Niego żyjemy. Ks. kanclerz Edward Poniewierski zachęcił nas, abyśmy złożyli na ołtarzu siebie samych Panu Bogu - powiedział na rozpoczęcie Mszy św. ks. kan. Piotr Turzyński, dyrektor Rady ds. Życia Konsekrowanego.

  Spotkanie rozpoczęła uroczysta celebracja Godziny Czytań, jednej z części modlitwy brewiarzowej. Poprowadził ją kanclerz kurii biskupiej ks. prał. Edward Poniewierski. Mszy św. przewodniczył opat cystersów z Wąchocka o. Eugeniusz Augustyn. - Papież Franciszek zapowiedział,  że rok 2015 będzie rokiem życia konsekrowanego. Wielkim pragnieniem i nadzieją Kościoła jest, żeby ten dar, ten charyzmat wykorzystać jak najpiękniej. Pokazać światu Boga i szukać u Niego pomocy na wszystkie sposoby, bo Bóg jest hojny. Dziś dziękujemy Bogu za to, że możemy służyć Mu jako osoby konsekrowane w naszych wspólnotach - powiedział w homilii.

  Ks. Piotr Turzyński zachęca do modlitwy w intencji powołań i umiejętności ich odkrywania. - Dziś mamy troszkę kryzys cywilizacyjny, kryzys  wartości. To się też przekłada na kryzys sensu życia i równocześnie mniej osób odkrywa w sobie powołanie. Myślę, że tych powołań Pan Bóg daje stosownie do potrzeby i czasów. Natomiast ludzie boją się i nie czują tego głosu w sobie. Nie odkrywają go i boją się pójść za nim. Dlatego potrzebna jest modlitwa. My potrzebujemy ludzi konsekrowanych, bo oni są dla nas znakiem. Są taką ikoną, że życie człowieka to nie tylko samo zabieganie, materia, świat, ale że jest rzeczywistość głębsza - powiedział.

  W diecezji są dwadzieścia cztery zgromadzenia żeńskie i 10 męskich. Jest jeden zakon klauzurowy sióstr klarysek w Skaryszewie, w Mariówce znajduje się Dom Generalny Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • ksadamkaczor64
   02.02.2014 17:16

   "Pragniemy skierować kilka słów do młodzieży, do dziewcząt i chłopców.

   Drogi Młody Przyjacielu!
   Nie myśl, że życie konsekrowane jest czymś nudnym, bezbarwnym, niedzisiejszym, przeznaczonym dla tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie w życiu. Nie ulegaj przewrotnej mentalności świata, wedle której sensem życia jest bogactwo i przyjemność.
   Jeśli słyszysz głos Mistrza, który Cię wzywa – odpowiedz hojnie i wielkodusznie, z radością i entuzjazmem. Życie konsekrowane jest piękną przygodą, której bohaterem jest On sam, Jezus Chrystus, Twój Zbawiciel. Tylko z Nim życie może być naprawdę spełnione. Jeśli Pan Cię wzywa, nie ociągaj się, ale wyrusz w drogę! To On zabierze Cię ze sobą, poprowadzi za rękę i pozwoli wypłynąć na głębię"
   (z listu biskupów na Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2014 roku)
   http://www.nazaretanki.krakow.pl/

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół