• facebook
 • rss
 • Zwycięzcy bronią, faworyci atakują

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 05.02.2014 20:17

  Ministranckie drużyny walczą o udział w finałach XIV Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

  Czas szybko mija, stąd najpierw warto przypomnieć, kto w ubiegłym roku wywalczył mistrzowskie trofea i kto teraz powalczy o obronę tytułów. W kategorii szkół średnich mistrzem diecezji zostali ministranci z Małęczyna. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z radomskiej parafii pw. Świętego Brata Alberta (Prędocinek), a trzecie - zawodnicy z Odechowa. W kategorii gimnazja tytuł mistrzów wywalczyli ministranci z radomskiej parafii pw. MB Królowej Świata (księża filipini). Drugie miejsce przypadło drużynie parafii pw. św. Stefana w Radomiu (Idalin), a trzecie ministrantom z Wilczkowic. W gronie najmłodszych ministrantów, tych ze szkół podstawowych, mistrzami zostali  zawodnicy z radomskiej parafii pw. Zesłania Ducha Świętego. Drugie miejsce zajęła drużyna z Kowali, a trzecie z Suchedniowa.

  Kto w tegorocznej odsłonie zostanie mistrzem? To wyjątkowo trudne pytania dla ks. Pawła Lichoty, wikariusza z radomskiej parafii św. Stefana. Jego ministranci bronią wicemistrzostwa w kategorii gimnazjów. Wcześniej pracował w Odechowie i Małęczynie. Zna tamtych zawodników. Brał z nimi udział w poprzednich odsłonach turnieju. Jego byli podopieczni walczą o utrzymanie mistrzostwa i poprawienie trzeciego miejsca w kategorii szkół średnich. Jednakże opiekuna drużyn i duszpasterza cieszy przede wszystkim to, że ministranci-piłkarze to najpierw świetny zespół kolegów i przyjaciół. - Na ministrantów-piłkarzy zawsze można liczyć. W każdej z parafii, gdzie pracowałem, był to świetnie zgrany zespół. Byli otwarci na każdą, nie tylko sportową inicjatywę.

  Ks. Lichota był odpowiedzialny za jedną z pierwszych tur diecezjalnych eliminacji. Rozgrywki odbywały się w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego. Rozgrywki odbywać się będą do połowy lutego. Potem, ci najlepsi, na początku marca, zagrają w diecezjalnych finałach w Opocznie i Żarnowie. Tam, kolejny raz, nad całością będą czuwać trzej księża, pasjonaci ministranckich rozgrywek: Damian Drabikowski, Maciej Jakubowski i Ireneusz Szustak.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół