• facebook
 • rss
 • Odkrywanie nieba

  Krystyna Piotrowska

  dodane 11.02.2014 23:34

  Światowy Dzień Chorego w sposób szczególny przypomina nam o chorych i cierpiących. Modlimy się za tych, którzy dźwigają krzyż cierpienia, oraz tych, którzy im służą pomocą.

  W szpitalach całej diecezji w intencji chorych zostały odprawione Msze św. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego przy ul. Tochtermana w kaplicy zgromadzili się chorzy, dyrekcja i pracownicy szpitala. Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof Dukielski, mianowany w ostatnich dniach Diecezjalnym Duszpasterzem Służby Zdrowia, który reprezentował bp. Henryka Tomasika.

  Ks. Krzysztof Dukielski urodził się w Radomiu w 1978 r. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 2003 roku. Jako wikariusz pracował przez rok w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Później na uniwersytecie Regina Apostolorum w Rzymie studiował mariologię i bioetykę. Przez ostatnie cztery lata ks. Dukielski był proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia Matki Bożej w Poggio Cinolfo. Do Polski wrócił w 2013 roku i został także moderatorem Ruchu Światło–Życie Diecezji Radomskiej.

  W homilii ks. Krzysztof, zwracając się do osób, które opiekują się chorymi, przypominał, aby swoim zachowaniem i gestem dawać drugiemu człowiekowi poczucie, że jest kochany. Życzył też, aby te osoby nigdy nie straciły swojej wrażliwości, która towarzyszy im, gdy pochylają się nad tajemnicą Chrystusa, który cierpi w chorym. – Przez naszą służbę drugi człowiek potrafi odkryć niebo – powiedział, kończąc homilię

    Eucharystię w szpitalnej kaplicy sprawowali (od lewej): ks. Mirosław Bandos, ks. Grzegorz Wójcik, ks. Krzysztof Dukielski i ks. Grzegorz Wójcik
  Krystyna Piotrowska /GN
  Na zakończenie liturgii ks. Dukielski udzielił chorym indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół