• facebook
 • rss
 • Dzień Pokutny kapłanów

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 28.02.2014 21:35

  Zanim rozpoczną się wielkopostne rekolekcje, a tutaj także spowiedzi, ci, którzy będą siadać w konfesjonałach, chcieli sami jako pierwsi pojednać się z Bogiem.

  Podczas spotkania pamiętano także o modlitwie w intencji Ukrainy. - Łączymy się dzisiaj z całą Polską modląca się w intencji narodu ukraińskiego, który przeżywa trudne chwile. Będziemy w intencji Ukrainy zanosili nasze modlitwy błagalne - mówił, witając przybyłych kapłanów bp Henryk Tomasik.

  - Przyjmuję ten Dzień Pokutny jako preludium przed Wielkim Postem. Żeby później w ciągu Wielkiego Postu móc służyć ludziom i coś dać wiernym, do których nas Pan Bóg posyła, trzeba samemu się napełnić. Przecież i Salomon z pustego nie naleje. Liczę że Pan Bóg da swego Ducha na ten czas. Jest też prawdą, że jak się dobrze przeżyje czas Wielkiego Postu, dobrze przeżyje się też Uroczystość Zmartwychwstania. A przecież my wszyscy jesteśmy ludźmi zmierzającymi do zmartwychwstania - mówił ks. prał. Jan Niziołek, ojciec duchowny księży naszej diecezji.

    Konferencje wygłosił o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap, prorektor KUL
  Ks. Zbigniew Niemirski /GN
  Dzień Pokutny poprowadził o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap, prorektor KUL. W głoszonych konferencjach podjął tematykę sakramentu pokuty - najpierw w życiu księdza, a potem jako istotnej posługi duszpasterskiej.

  - Ja nie tylko spowiadam innych, ale sam też się spowiadam. Stąd ważne jest to, jak ja sam przeżywam ten sakrament i czym on jest w moim życiu - mówił ks. Paweł Krasiński, neoprezbiter pracujący jako wikariusz w Goździe Starym.

  Bp Henryk Tomasik zwracał uwagę na potrzebę odnowienia ducha misyjnego i postawy służby: - W czasie wizyty ad limina papież Franciszek przypomniał o naszej misji mówiąc: „W posłudze kapłańskiej światło świadectwa może być przyćmione, ukryte pod korcem, jeśli zabraknie ducha misyjnego. Potrzeba ciągłego nawrócenia misyjnego. Trzeba, żeby słuchać i iść do tych, którzy oczekują na dobrą nowinę Chrystusa”. Podczas tego spotkania ojciec święty przypomniał też słowa bł. Jana Pawła II skierowane do kapłanów, alumnów, zakonników: „Od nas wszystkich oczekuje się, abyśmy byli wierni wobec wzoru jaki nam zostawił Jezus Chrystus. Abyśmy byli dla drugich, a jeśli mamy, abyśmy mieli dla drugich, tym bardziej, że jeśli coś mamy, mamy od drugich”.

   

    Istotnym momentem Dnia Pokutnego był rachunek sumienia i możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania
  Ks. Zbigniew Niemirski /GN

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół