• facebook
 • rss
 • Brąz dla kleryków z Radomia

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 03.03.2014 18:00

  Alumni z naszego seminarium zajęli trzecie miejsce w VI Mistrzostwach Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Halowej. Rozgrywki odbyły się w Białymstoku i to gospodarze obronili mistrzowski tytuł.

  W mistrzostwach wzięły udział kleryckie drużyny z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Kielc, Krakowa, Łomży, Olsztyna, Pelpina, Przemyśla, Radomia, Sandomierza, Siedlec, Wrocławia, Warszawy, Warszawy-Pragi i Zamościa.

  - Jako wspólnota klerycka dzień rozgrywek rozpoczęliśmy od udziału w Mszy św. w seminaryjnej kaplicy, której przewodniczył bp Henryk Ciereszko. W homilii mówił o jedności, jaka może istnieć między wysiłkiem fizycznym i duchowym i to ta jedność sprawia, że wśród wielu dyscyplin można wyróżnić teologię sportu – mówi al. Paweł Zubek, jeden z zawodników radomskiej drużyny.

  Rozgrywki odbyły się na dwóch halach sportowych. Radomianie trafili do grupy z Pelplinem, który pokonali 1:0, Wrocławiem, który uległ naszym 0:2 i z Kielcami, które udało się pokonać 2:1.

  - W ćwierćfinale spotkaliśmy się z drużyną z Zamościa. Zwycięstwo oznaczało awans do półfinału, a przegrana zakończenie udziału w mistrzostwach. Do walki i dania z siebie wszystkiego zagrzewał nas nasz opiekun prefekt ks. Paweł Gogacz, który jest zawsze dobrym duchem naszej drużyny – mówi Paweł. Zwycięstwo 1:0 dało naszym klerykom szansę na wejście do finału. Tutaj jednak mocniejsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 1:0. Jak się okazało, ta stracona druga bramka była ostatnią w turnieju, a Karol Borkowicz, alumn V roku został wybrany najlepszym bramkarzem mistrzostw.

  Mecz o trzecie miejsce, w porównaniu z wcześniejszymi, był małym festiwalem goli. Radom pokonał Siedlce 3:0. Mistrzami zostali klerycy z Białegostoku, a wicemistrzami alumni z Pelplina.

  - To były ostatnie mistrzostwa dla diakona Marcina Pietrasa, który od początku swej kariery sportowej w seminarium był nie tylko  zawodnikiem, ale również i trenerem naszej drużyny. Marcinie, w imieniu całej drużyny dziękuję ci za trud i wysiłek włożony w prowadzenie naszej drużyny – kończy Paweł Zubek.

  Dodajmy, że niespełna rok temu Marcin Pietras poprowadził radomskich kleryków do mistrzostwa Polski seminariów duchownych w piłce nożnej na otwartych pełno wymiarowych boiskach trawiastych.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół